Bingöl

GÖNÜLLÜ BERBERLER TAKDİR TOPLUYOR

Haftanın 6 günü işyerlerinde, izin günleri olan Pazar günlerinde ise başlattıkları sosyal sorumluluk projesi ile öğrencileri ücretsiz tıraş eden gönüllü berberler, Ekinyolu İlk ve Ortaokulunda 20 öğrenciyi tıraş etti.

7 Kasım 2017 Saat: 11:16
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 7.520 kez okunmuştur

GÖNÜLLÜ BERBERLER TAKDİR TOPLUYOR
GÖNÜLLÜ BERBERLER TAKDİR TOPLUYOR
mhp2

Yunus Kuaför Salonu işletmecileri Ali ve Yunus Alkaşı kardeşler, 1 yıl önce başlattıkları sosyal sorumluluk projesi kapsamında imkanı olmayan çocukları ücretsiz olarak tıraş etmeye başladı. Toplamda 420 öğrenciyi tıraş edip, 30’un üzerinde köyü gezdiklerini belirten Alkaşı kardeşler, imkânları olduğu sürece projelerini devam ettireceklerini söyledi.

‘KÖY KÖY GEZİP ÇOCUKLARI GÜLDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Projelerini genişletmeyi ve çocukları güldürmeye devam edeceklerini belirten Yunus Alkaşı ise, “amacımız, çocukları sevindirmek, onları eğitime sevdirmektir. İnsanların unutmadığı anlar olur. Bunlardan birincisi ilkokulda yaşadığı ilkler, ikincisi askerlik, üçüncüsü de kutsal topraklara gittiği andır. İnsanlar bu anları kesinlikle unutmaz. Biz bu çocukları sevindirdik, onların güler yüzünü gördük. Umuyoruz ki, çocuklar bu anı hiçbir zaman unutmaz ve her zaman hatırlarlar. Bu şekilde faaliyetlerimize devam edeceğiz. İmkanlarımız olduğu sürece, köy köy gezip çocukları güldürmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

‘AMACIMIZ ALLAH RIZASI İÇİNDİR’

Herhangi bir karşılık beklemeden, çocukların sevinci için projelerini yürüttüklerini belirten Ali Alkaşı, “Haftanın 6 günü işyerimde çalışıyorum. Çalıştığım sürede kazancım bana yetiyor. İzin günüm olan Pazar günleri ise başlattığımız sosyal sorumluluk projesini devam ettiriyorum. Amacımız, Allah rızası içindir. Hiçbir ücret beklemeden, karşılık beklemeden bu sosyal sorumluluk projesini yürütüyoruz. Tek amacımız var, o da çocukların sevinci ve mutluluğu… Burada amacımız, imkânı kısıtlı olan, berbere gidemeyen ve ihtiyaç sahibi köy çocuklarına yardım etmektir. Diğer amacımız ise öğrencileri okula ve eğitime sevdirmek, gönüllerini almaktır.  Bunu anlamak için yaşamak gerekiyor. Köy çocuklarının sevinci, tüm yorgunluğumuzu alıp götürüyor, bizi bu projeye daha da bağlıyor. Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü’nden projemizi yürütmek için gerekli izinlerimizi de aldık. Hiçbir karşılık almadan çocukları güldürmek, en büyük sermayemiz” dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız