Genç Haberleri

HDP’Lİ ÖZSOY: “KÜRT MESELESİ, ASKERİ YÖNTEMLERLE ÇÖZÜLEMEZ”

Bingöl’de açıklamalarda bulunan HDP’li Hişyar Özsoy, “40 milyon Kürt, Ortadoğu’nun tam ortasında bölgesel bir güç olmuş durumda ve önemli oranda Kürt meselesi artık bölgesel bir sorun olarak dünyanın gündemine oturmuş durumda.

16 Nisan 2018 Saat: 10:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 683 kez okunmuştur

HDP’Lİ ÖZSOY: “KÜRT MESELESİ, ASKERİ YÖNTEMLERLE ÇÖZÜLEMEZ”
HDP’Lİ ÖZSOY: “KÜRT MESELESİ, ASKERİ YÖNTEMLERLE ÇÖZÜLEMEZ”
mhp2

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Dış Politikadan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy, Partisinin İl Binasında partililerle bir araya geldi. Burada açıklamalarda bulunan Özsoy, Kürt meselesinin askeri yöntemlerle çözülemeyeceğini belirterek, “Şahsi kanaatim, bu devleti yönetenler dahil Kürtlerin artık eskiye dönmeyeceğini biliyorlar. 40 milyon Kürt, Ortadoğu’nun tam ortasında bölgesel bir güç olmuş durumda ve önemli oranda Kürt meselesi artık bölgesel bir sorun olarak dünyanın gündemine oturmuş durumda. Dünyanın önünde şu soru var, yeni Ortadoğu olduğu durumda Kürtler ne olacak? Nasıl bir statüleri olacak? Ortada kocaman bir sorun var ve bu sorun siyasi bir sorundur. Bu sorun, askeri yöntemlerle çözülemeyecek bir sorundur. Geçem gün Bekir Bozdağ, ‘Suriye’de hiçbir mesele askeri yöntemlerle çözülmez’ dedi. Güleyim mi, ağlayayım mı bilemedim. Her yerde, askeri çözüm dışında bütün çözüm kanallarını kapatmış bir iktidar, dünyaya akıl verip meselenin askeri yöntemlerle çözülemeyeceğini söylüyor. Biz de onu söylüyoruz. Kürt meselesinde çözümsüzlüğü dayatan bütün iktidarlar, bir şekilde çökmüştür. Çünkü Kürtleri bir istikrar unsuru olarak siyasetin içerisine koymazsanız, istikrarsızlık unsuru olmaya devam eder” dedi.

“ADİL SEÇİM OLSA, YÜZDE 45’E ULAŞAMAZLAR”

Özsoy, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Yarın adil bir seçim olsa, Erdoğan ve Bahçeli’nin yüzde 45’e ulaşma şansı yoktur. Her geçen gün eriyen bir ekonomi var. Her geçen gün iflas bayrakları çekiliyor. Referandum çalışmalarında Bingöl mitingimizde söylemiştik. Referandum geçerse, buradaki dükkanların yarısına kilit vurmak zorunda kalırsınız dedik. Kimse bize inanmadı. ‘Erdoğan gelecek, istikrar gelecek’ dediler. Alın size istikrar, hele bir başkan olursa, asıl istikrarı siz o zaman görürsünüz. Neden? Bölgeyle, Avrupa’yla, Dünyayla ve Türkiye’nin kendi içerisinde bu kadar çatışma ve kutuplaştırmaya dayalı bir politika izlerse bir hükümet, bu memlekette ne yatırım olur, ne iş olur, ne de huzur olur.”

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız