Genç Haberleri

“HEDEFİMİZ, BİNGÖL’Ü İLERİYE GÖTÜRMEKTİR”

Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Bingöl valiliği görevine atanan Vali Kadir Ekinci, hedefinin günü kurtarmak değil, Bingöl’ü Bingöllülerle birlikte daha da ileriye taşımak olduğunu söyledi.

21 Kasım 2018 Saat: 11:32
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 641 kez okunmuştur

“HEDEFİMİZ, BİNGÖL’Ü İLERİYE GÖTÜRMEKTİR”
“HEDEFİMİZ, BİNGÖL’Ü İLERİYE GÖTÜRMEKTİR”

Bingöl valiliği görevine atanan Vali Kadir Ekinci, önemli açıklamada bulundu.  

Öncelikli hedefinin Bingöllülerle birlikte Bingöl’e hizmet etmek olduğunu dile getiren Ekinci,  

Bingöl’e hizmet ederken günü kurtarmanın derdinde olmayacaklarını, Bingöl’ü daha da ileriye götürmenin gayreti içerisinde olacağını vurguladı.

Ekinci, şunları söyledi: “Bizim için öncelik her zaman Bingöllü kardeşlerimizle birlikte, Bingöl’e hizmet etmek olacaktır. Burada altını çizdiğimiz nokta, Bingöllülerle birlikte hizmet etmektir. Dolayısıyla makamdan kararlar alarak, sadece kapalı kapılar arkasında projeler yaparak, Bingöl’e bir şeyler yapma gayreti, Bingöl’ün bugününü kurtarma değil, Bingöl’ün yarınını bugünden nasıl daha güzel yapacağımızın gayreti içerisinde olacağız. Bunları yaparken de Bingöllü kardeşlerimizle gönül köprüsünü kurarak, icratlerimizi faaliyetlerimizi, alana yansıtacağız” ifadelerini kullandı. 

Terörle mücadele konusunda da kararlı duruşlarının devam edeceğine işaret eden Ekinci, şunları söyledi: “Bu görevleri yaparken, elbette güvenlik bölgesel anlamda stratejik bir konu olduğu için bizim içinde öncelik olacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada terörle mücadele konusunda kararlı duruşumuz aynen devam edecektir. Hatta bu konuda operasyonların daha sıklaştırılması ve inşallah bu belayı milletimizin üzerinden bitirerek kaldırmayı hedefliyoruz.  Bununla birlikte Bingöllü kardeşlerimize istihdam alanı oluşturacak, üretimi artıracak alanlara öncelik vereceğimiz de bilinmelidir. Gençlerimizin işe, ekmeğe ihtiyacı vardır. Dolayısıyla bu noktada yapacağımız yeni projelerle özelikle İstanbul’da, Ankara’da bulunan Bingöllü kardeşlerimizle istişarelerde bulunarak inşallah Bingöllümüze yeni yatırımları da çekmeyi ve bu sayede yeni istihdam alanlarını oluşturmayı hedefliyoruz”

Şehit aileleri, dul kadınlar, öksüz ve yetimlere de pozitif ayrımcılık yapılacağını sözlerine ekleyen Ekinci, “Bunun dışında şehit ailelerimiz, dul kadınlarımız, öksüz ve yetimlerimiz gibi bize göre yoksul olan, ayrıcalıklı gruplara pozitif ayrımcılık yapacağımızı da şimdiden ilan ediyoruz. Projelerimizde onlar öncelikli olacaklardır. Kamu yatırımları da bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada artarak devam edecektir” dedi.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız