Genç Haberleri

Hemşerimiz Arik, The Atlantic Dergisi'nde

Gençli Fotoğrafçı ve Gazeteci Aydın Arik'in Anadolu Ajansı tarafından yayınlanan Dolunay fotoğrafı, dünyaca ünlü dergi The Atlantic'te Haftanın Fotoğrafı olarak yayınlandı.

4 Şubat 2019 Saat: 10:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 810 kez okunmuştur

Hemşerimiz Arik, The Atlantic Dergisi'nde
Hemşerimiz Arik, The Atlantic Dergisi'nde

Geçtiğimiz ay Arik tarafından çekilen Dolunay fotoğrafı, Anadolu Ajansında servis edilmiş daha sonra çeşitli sitelerde, gazete ve dergilerde kendisine yer bulmuştu. Arik'in fotoğrafı son olarak 143 yıllık bir dergi olan The Atlantic'in internet sitesinde Haftanın Fotoğrafı olarak yayınlandı. Yılda 10 defa yayınlanan The Atlantic dergisi dünya genelindeki politik, kültürel, ekonomik olaylarla alakalı yayınladığı makalelelerle bilinen bir dergi. Arik, fotoğrafının böyle bir mecrada haftanın fotoğrafı olarak yayınlanmasını gurur verici bulduğunu kaydederek, “Bugüne kadar birçok fotoğrafım çeşitli yayın organlarında yayınlandı. Ancak böyle bir dergide çekmiş olduğum dolunay fotoğrafımın yayınlanması gurur verici ve en önemlisi de Bingöl isminin de tanıtım anlamında yer alması beni son derece mutlu etmiştir. Dünyaca ünlü bir dergide bir fotoğrafın yer almasını sıradan bir şey olmadığı gibi çok önemli bir başarı olarak görüyorum” dedi.

Arik, fotoğrafın yayınlanmasından sonra kendisini arayarak tebrik eden herkese teşekkür etti.

“Newsweek'te de Yayınlanmıştı”

Arik'in Dolunay fotoğrafı The Atlantic'ten önce dünyaca ünlü haftalık dergi Newsweek'te de yayınlandı. Ayrıca Kanlı Ay'da çektiği fotoğrafları da yurt dışında çeşitli yayın organlarında fotoğrafları yayınlandı

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız