Genç Haberleri

“HİÇ KİMSE KENDİ KAFASINA GÖRE İŞ YAPMAYACAK”

Bingöl'ün yeni valisi Kadir Ekinci, dün ilk mesaisini yaptı. Turizm ve eğitimin öncelikli alanı olduğunu belirten Vali Ekinci, kamu bürokrasisi için de net konuştu; Hiç kimse kendi kafasına göre iş yapmayacak.

6 Kasım 2018 Saat: 11:09
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 847 kez okunmuştur

“HİÇ KİMSE KENDİ KAFASINA GÖRE İŞ YAPMAYACAK”
“HİÇ KİMSE KENDİ KAFASINA GÖRE İŞ YAPMAYACAK”

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Ankara Beypazarı Kaymakamı iken Bingöl Valiliği görevine atanan Vali Kadir Ekinci, dün Bingöl'e geldi ve mesaisinin ilk toplantısını basın mensuplarıyla yaptı.

Valilik toplantı salonunda basın mensupları ile tanışan Vali Ekinci, Bingöl'ü bulunduğu konumdan daha üst noktalara taşıyacaklarını söyledi.

“EKONOMİK SOSYAL HER TÜRLÜ PROJENİN İÇİNDE OLACAĞIZ”

Vali Ekinci, “Bingöl hepimizin bildiği gibi tarihi geçmişi ile tarihi güzellikleri ile kültürel zenginlikleri ile gelişmeyi ve kalkınmayı fazlasıyla hak eden illerimizden birisidir. Bizler, bu şehre gönülden bağı olan kardeşlerimizle Bingöl'ü bulunduğu durumdan daha iyiye götürme adına hizmet etmeye gayret edeceğiz. Medeniyet çizgisi içerisinde en son geldiğimiz nokta devlet olma erdemidir. Bu devlet hukukun üstünlüğünü esas ala bir devlettir. Sadece ve sadece bütün insanlar eşit ve hukuk önünde kurallara göre hareket etmelidir. Dolayısıyla devlet yürüyen bir hukuktur.  Bizim çalışmalarımız da devlet memuru olmamız hasabiyle mevzuat çerçevesinde olacaktır. Ama bu mevzuatı esnetirken insanımız lehine ne yapabiliriz? Bunun gayreti içinde olacağız. Bingöllü kardeşlerimizi nasıl rahatlatabiliriz ve Bingöl'ü daha nasıl yaşanabilir bir yer yapacağız bunun için çalışacağız.  Ekonomik sosyal her türlü projenin içinde olacağız. Bingöl Valiliği olarak dokunmadığımız bir alan bırakmayacağız” dedi.

TERÖRLE MÜCADELE ARALIKSIZ SÜRECEK

Kent genelindeki terörle mücadelenin aralıksız devam edeceğini belirten Vali Ekinci, “Terörle mücadele etme konusunda malumunuz olduğu üzere yapılan kararlı bir mücadele söz konusu ve bu mücadele aynen devam edecek. Bu mücadele devam ederken Bingöl'ün kırsalında 3 terörist öldürüldü, 1 asker şehit oldu gibi haberlerden ziyade inşallah bundan sonra şunu istiyoruz; Bingöl'ün kırsalında turizm canlandı. Bingöl'ün dağlarında yamaç paraşütü yapılıyor yada Bingöl'ün kırsalındaki insanlar huzur ve refah içerisinde yaşıyor gibi haberlerin ön planda olması bizim en büyük arzumuzdur” diye konuştu.

“TURİZM VE EĞİTİM BENİM ÖNCELİKLİ ALANIMDIR”

Ekinci, “Turizm ve eğitim benim öncelikli alanımdır. Yatırıma özel önem veririm ama bunları yaparken de hiçbir zaman kafamıza göre iş yapmayız. Bundan sonra da kamu personeline de ilk talimatımız bu olacak. Hiç kimse kendi kafasına göre iş yapmayacak. Kimsenin özel gayretleri olmayacak. Biz bunu istemiyoruz. Biz kamunun bir bütün halinde hareket etmesini istiyoruz. Yerel yönetimleri ile sivil örgütleriyle bir bütün halinde, bir orkestranın aynı anda ses çıkarması gibi Bingöl'ünde bundan sonra ses çıkarmasını istiyoruz. Rabbim mahcup etmesin. Kimseye muhtaç etmesin. Fitneye fesata kulak asmayın arkadaşlar. Ben bu saatten sonra Bingöl'ü temsil ediyorum. Fitne Bingöl'e zarar verir. Biz bu ile zarar verecek hiçbir şeyin yanında yöresinde olmayız. Biz Bingöl'ü nasıl bir adım daha öteye götürebiliriz bunun gayreti heyecanı içinde olurken, birileri başka hesaplar içindeyse bu hesaplar bizi ilgilendirmiyor” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız