Genç Haberleri

Hırsızlık vakaları vatandaşı bıktırdı

Hırsızlık olaylarının her geçen gün arttığı Genç’te önlemlerin yetersizliği dikkat çekerken, MOBESE ihtiyacının karşılanmaması tepkilere neden oluyor. İlgisizlikten yakınan ilçe halkı, hırsızlık

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.542 kez okunmuştur

Hırsızlık vakaları vatandaşı bıktırdı
Hırsızlık vakaları vatandaşı bıktırdı
mhp2

Hırsızlık olaylarının her geçen gün arttığı Genç’te önlemlerin yetersizliği dikkat çekerken, MOBESE ihtiyacının karşılanmaması tepkilere neden oluyor. İlgisizlikten yakınan ilçe halkı, hırsızlık vakalarına bir çözüm bulunmasını bekliyor.

Genç ilçesinde bir iş yerine giren kişi veya kişiler, içinde 9 Bin 500 TL bulunan çelik kasayı alarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre olay; Kültür Mahallesi Petrol Çarşısı üzerinde bulunan Genç Nakliyat adlı iş yerinde meydana geldi. Halim Buzcu(35) isimli vatandaşın iş yerine giren kişi ya da kişiler, içinde 9 Bin 500 TL`nin bulunduğu çelik kasayı alarak kayıplara karıştı. Sabah saatlerinde işyerine gelen işçisinin durumu fark etmesi üzerine haber verilen emniyet yetkilileri, işyerinde inceleme yaptı. Polis, hırsız veya hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Genç ilçesinde geçen hafta, Yenişehir Mahallesi OHAL konutları 213. Sok no 19 da bulunan Ayhan Çağırman adlı vatandaşın işyerine de giren kişi ya da kişiler, içinde yaklaşık 11 Bin TL’nin bulunduğu çelik kasayı alarak kayıplara karışmıştı. İlçede artan hırsızlık olaylarına bir çözüm bulunması gerektiğini belirten vatandaşlar, yetkililerden hırsızların bir an evvel yakalanmasını istediklerini belirtti.

Artan hırsızlık vakalarının önlenmesi için MOBESE sisteminin önemine dikkat çeken esnaf ve vatandaşlar, bu konuda bir an evvel çalışma yapılmasını istediler.

ESNAFLAR KAYMAKAMLA GÖRÜŞTÜLER

Önceki hafta ilçe merkezinde meydana gelen 2 hırsızlık olayının ardından son olarak önceki gün Hükümet Konağı`nın hemen karşısında bulunan bir iş yerinin daha soyulmasının ardından bir araya gelen bir gurup esnaf, güvenlik önlemlerinin artırılması konusunda yazdıkları dilekçeyi makamında ziyaret ettikleri Genç Kaymakamı Muammer Köken`e sundu.

Grup adına konuşan ve kendi işyerinde 4 ay içinde 2 hırsızlık olayının yaşandığını belirten Emin Akar isimli esnaf, ilgililerin bu konuda sağlıklı önlemler ve çalışmalar yapması gerektiğini belirtti. Akar, "İlçede her yıl yüzlerce hırsızlık olayı meydana gelmekte ve insanlarımız mağdur olmaktadır. Bu sıkıntımızı daha önceki kaymakamlarımıza da iletmiştik. Bingöl`e bağlı birçok ilçemizde kamera sistemi kurulmuş veya çalışmalar devam ediyor. Ancak ilimizin en büyük ilçesi olan Genç`te de kamera sisteminin kurulmamasını anlamıyoruz. Tüm talep ve şikâyetlerimize rağmen herhangi bir önlem alınmıyor. Bu konuda siz ilçe kaymakamımızdan kamera sisteminin bir an evvel kurulmasını talep ediyoruz" sözleri ile taleplerini dile getirdi.

KÖKEN: “BİZLER DE RAHATSISIZ”

Makamında vatandaşların sorunlarını dinleyen Köken, hırsızlık olaylarının tek başına ve bir anda çözülecek bir sorun olmadığını bu konuda vatandaşlarında üzerine düşen bir takım sorumluluklarının yerine getirmeleri gerektiğini vurguladı.

Köken: "Son zamanlarda artış gösteren hırsızlık olayları vatandaşlarımız kadar bizleri de rahatsız etmektedir. Bizler bu gibi olaylar karşısında ilgili birimlerimiz ile sık sık bir araya gelip değerlendirmeler yapıyoruz. Önceki kaymakamlarımız döneminde de gündeme alınan kamera sistemi konusundaki çalışmaların aşamalarını bizler de takip edeceğiz" dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız