Genç Haberleri

“Huzur ortamıyla sosyal faaliyetlerin canlandığını görüyoruz”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bölgemizde en önemli unsur huzur ortamı. Huzur ortamının pekişmesiyle sosyal faaliyetlerin canlandığını görüyoruz.”

31 Aralık 2018 Saat: 13:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 222 kez okunmuştur

“Huzur ortamıyla sosyal faaliyetlerin canlandığını görüyoruz”
“Huzur ortamıyla sosyal faaliyetlerin canlandığını görüyoruz”
mhp2

Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce Hesarek Kayak Merkezi’nde düzenlenen kayak yarışması ödül töreninde yaptığı konuşmada, yapılan yatırımlarla Hesarek’in Bingöl’ün çok önemli bir noktası haline geldiğini söyledi.

Kayak merkezinin özelikle kış döneminde sadece Bingöl’e değil, çevre illere de çok önemli bir imkan sunduğunu anlatan Yılmaz, “Allah’ın verdiği bu dağın, bu nimetleri, bu yatırımlarla buluşturunca insanımızın hayatına da zenginlik katmış oluyoruz. Geçmişte kış günleri daha sıkıcı geçerdi, çok fazla aktivite bulunamazdı. Ama bugün çok şükür Bingöl’den ve çevre illerden çok sayıda kardeşimiz buradadır. Buraya gelen ziyaretçilerle konuşurken, Diyarbakır’dan, Adıyaman’dan, Batman’dan, İstanbul’dan farklı illerden arkadaşlarımızı burada görmekten büyük bir mutluluk duyduk.” İfadelerini kullandı.

Yılmaz, kayak yarışmasında dereceye giren sporcuları tebrik ederek, burada yetişen çocukların ileri de daha büyük başarılara imza atacaklarına inandığını belirtti.

“Bingöl’ün tarihinde bu var. Geçmişte milli sporcular çıktı Bingöl’den.” Diyen Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün Türkiye’nin farklı kayak merkezlerinde hocalık yapan, kayak yapmayı öğreten değerli sporcularımız var. Bu tesislerle birlikte inşallah Bingöl’ün bu geleneğini de ihya etmiş ve canlandırmış oluyoruz.”

Yılmaz, Hesarek, yüzen adalar, termal kaplıcalarımız, Karlıova’daki güneşin doğuşu gibi varlıkların Bingöl’ün tanıtımı anlamında önemli olduğunu savundu.

Bingöl’ün tabiat turizmine çok uygun olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Son 15 yılda da alt yapıya yaptığımız yatırımlarla hükümetimizin yatırımlarıyla, bu potansiyel harekete geçmeye başladı.  Günlerimiz hep böyle güzel olsun İnşallah. Huzur içinde olsun. Bölgemizde en önemli unsur huzur ortamı. Huzur ortamının pekişmesiyle sosyal faaliyetlerin canlandığını görüyoruz. Hem ekonomik hayatın, hem sosyal hayatın gelişmesi bakımından huzur olmazsa olmaz. Birliğimize, beraberliğimize, huzurumuza sahip çıkarak geleceğe çok daha güçlü bir şekilde yürümeye devam edeceğiz inşallah.” Şeklinde konuştu.  

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız