Genç Haberleri

‘‘İlerleme yok, işsizlik hat safhada’’

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Bingöl İl Başkanı Ali Köse, AK Parti’nin 9 yıllık iktidarı döneminde Genç’te gözle görülür bir hizmetinin olmadığını vurgulayarak Gençli vatandaşların verd

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.251 kez okunmuştur

‘‘İlerleme yok, işsizlik hat safhada’’
‘‘İlerleme yok, işsizlik hat safhada’’

Milliyetçi Harekat Partisi (MHP) Bingöl İl Başkanı Ali Köse, AK Parti’nin 9 yıllık iktidarı döneminde Genç’te gözle görülür bir hizmetinin olmadığını vurgulayarak Gençli vatandaşların verdiği desteğin karşılıksız kaldığını söyledi.

Geçtiğimiz hafta içi Genç’e gelerek Bingöl MHP Milletvekili adayı Ali Haydar Yener ve MHP Genç İlçe Başkanı Şevket Övün ile birlikte Gazetemizi ziyaret eden Köse, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

AK Parti’nin iki dönemdir Genç’ten yüksek oranda oy almasına rağmen Genç’e hiçbir hizmette bulunmadığını belirten Köse, ‘‘Genç halkı 9 yıldır AK Parti’ye çalıştı ve her dönem buradan AK Parti’li vekil be belediye başkanı çıkardı. Ama karşılığında gözle görülür bir hizmet görmedi. Gençli vatandaşlarımızın mücadelesi karşılıksız kaldı. Genç’te ilerleme olmadı aksine işsizlik arttı. Yapılan hizmetlerin hepsi yarım yamalak. 9 yıllık AK Parti iktidarında Genç Devlet Hastanesi yapılamadı daha. Keza Genç-Bingöl karayolu, Genç Meslek Yüksek Okulu… Daha niceleri… AK Parti iktidarı döneminde çevre illerimizin hepsi gelişti ama Bingöl arada sıkıştı kaldı. Bingöl’de daha bir bölge müdürlüğü bile yok. Bakanımız var hem de para musluğunun başında. Ama Bingöl’e para aktarılmıyor ya da aktarılsa da nereye gittiği belli olmuyor.’’ İfadelerini kullandı.

Köse: ‘‘AK Parti fakir fukara fonuyla vatandaşlarımızın gururuyla oynuyor. Yardım edilecekse bir elin verdiğini öteki el bile görmemeli. Biz iktidara geldiğimizde ihtiyaç sahiplerine ‘Hilal Kart’ dağıtacağız ve vatandaşlarımız o kartlarla istedikleri yerde istedikleri ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. AK Parti vatandaşlarımızı tembelliğe alıştırdı. Her kesimden insan AK Parti döneminde mağdur olmuştur. Geçici Köy Korucularımızın hiçbir sosyal güvencesi yok. Biz iktidara geldiğimiz zaman bu arkadaşlarımıza bütün haklarını tanıyacağız. Aynı şekilde terörden zarar gören vatandaşlarımız da mağdur durumdalar. Köye dönüş yasasından kimse istediği oranda faydalanamadı. Vatandaşlarımız hala köylerine dönmek isterken bile dönemediler. Biz bu mağduriyeti de ortadan kaldıracağız.’’


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız