Genç Haberleri

İstanbul BİN- GENÇ-DER ilk toplantısını gerçekleştirdi

İstanbulda yakın zamanda faaliyete geçen Genç İlçesi ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneğinin üyeleri, resmi mazbatasını alarak Alibeyköy Yeşilpınar mahallesinde kiraladıkları dernek

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.663 kez okunmuştur

İstanbul BİN- GENÇ-DER ilk toplantısını gerçekleştirdi
İstanbul BİN- GENÇ-DER ilk toplantısını gerçekleştirdi
mhp2

İstanbul`da yakın zamanda faaliyete geçen Genç İlçesi ve Çevre Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği`nin üyeleri, resmi mazbatasını alarak Alibeyköy Yeşilpınar mahallesinde kiraladıkları dernek merkezinde kurucu üyelerle bir araya geldiler.

Gerçekleşen dernek toplantısına Ak Parti Bingöl Milletvekili Kazım Ataoğlu, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, dernek yönetim kurulu üyeleri, İstanbul’da ikamet eden Gençli hemşerilerimizin yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Geçen ay kurulma çalışmaları başlatan üyeler, resmi başvuruyu yapıp mazbatayı aldıktan hemen sonra derneğin sosyal aktivitelerini yapacağı dernek merkezi kiralayarak ilk icraatlarına başladılar.

HANEFİ SANIR:”FAALİYETLERİMİZ ARTARAK DEVAM EDECEK”

Derneklerinin birçok faaliyetlere imza atacağını belirten Bin-Genç-Der Genel Sekreteri Hanefi Sanır şunları kaydetti:” Yıllarca özlemi içerisinde olduğumuz derneğimizi kurmanın mutluluğu içerisindeyiz. Resmi açılışımızı 22.05.2011 tarihinde yaklaşık 500-600 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Dünya Ehli Beyt Vakfı’nda beş yıllığına 700 kişilik bir konferans salonu kiraladık. Amacımız, muhtelif sebeplerle memleketlerinden kopup  gelen ve buralarda meskün olan değerli hemşerilerimizi bir araya getirmek yozlaşmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizin muhafazasına çalışmak ve özellikle bu değerlere bigane olmuş gençlerimizi bu vesileyle bir araya getirmeyi sağlamak. Bu kapsamda İstanbul’da bulunan Gençli üniversite öğrencilerimizle kahvaltılı tanışma toplantısı gerçekleştirdik. Halı saha mini futbol turnuvası düzenledik ve faaliyetlerimiz artarak devam edecektir. Bu uğurda bize destek veren herkese teşekkürlerimi arz ediyorum ve desteklerin artarak devam etmesini diliyorum” dedi

‘BU DERNEK TÜM GENÇLİLERİNDİR’

Derneğin yerini yönetim kurulu ile kiralayıp donatan başkan Halit Sanır, “Bu dernek sadece benim değildir, bu tüm Gençlilerindir. Tüm hemşerilerimden derneklerine sahip çıkmalarını bekliyoruz. Bizde başkanlık yok, tüm yönetim başkandır. Herkes kendini birinci adam olarak görmeli ve bu sorumlulukla çalışmalıdır” diye konuştu. Kurucu başkan Halit Sanır başkanlığındaki heyetin kısa zaman içinde Yeşilpınar mahallesinde faaliyet yürüten Ehli Beyt merkezi içinde 250 metrekarelik bir yer kiralayarak donatmaları, katılımda bulunanlardan tam puan aldı. Derneğin kısa zaman içinde bu kadar mesafe almasına katkı sağlayan iş adamları Fatih Tektaş, Fikret Tekgöz ve Polis memuru Nazım Dener’e birer porselen tabak takdim edildi.

BİRLİKTELİK ÖRNEĞİ SERGİLENDİ

Derneğin daha iyi bir duruma gelmesi için önerilerde bulunan iş adamı Fikret Tekgöz, “Başlatılan çalışmanın devamını diliyorum. Kurmak kolay önemli olan bu mekanı yaşatmaktır” diye konuştu. Fatih Tektaş, ise “Bir Adaklılı olarak bana Gençli getir üye yap desen yapamam ancak Gençli hemşerilerimizin bizi davet etmesi halinde seve seve her zaman gelirim” diye konuştu. Derneğin kurucu üyelerinden Murat Sanır ise İstanbul’daki siyasi partilerde aday adayı olup yer verilmeyen hemşerilerimizin durumundan ders çıkarması gerektiğini dile getirdi. Sanır, “Demek ki Bingöllüleri güçsüz gördüler, burada 100 bin seçmenimiz var, kimse bizi kaale almamışsa; biz de örgütlenip onlara kendimizi tanıtmamız lazım. Dosta düşmana birlikteliğimizi dernekleşerek birleşerek göstermeliyiz” diye konuştu.

Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri  

Kurucu üyeler: Hanefi Sanır, Halit Sanır, Mücahit Artar, Muharrem Ahmet Dursun Tekgöz, Mehmet Güler, Hamdullah Batır

Yönetim kurulu: Başkan Halit Sanır

Genel Sekreter: Hanefi Sanır

Sayman: Ahmet Dursun

Başkan Yardımcısı: Muharrem Tekgöz

Üye: Hamdullah Batır, Mücahit Artar


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız