Genç Haberleri

İşte Meclise Girebilen Bingöllü Vekiller

12 Haziran Genel Seçim kesin sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre Bingöl nüfusuna kayıtlı olan kaç milletvekili meclise girdi. Kaç kişi giremedi. İşte merak edilenler.Daha önce mecliste Bingöllü 4 v

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.571 kez okunmuştur

İşte Meclise Girebilen Bingöllü Vekiller
İşte Meclise Girebilen Bingöllü Vekiller
mhp2

12 Haziran Genel Seçim kesin sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre Bingöl nüfusuna kayıtlı olan kaç milletvekili meclise girdi. Kaç kişi giremedi. İşte merak edilenler.Daha önce mecliste Bingöllü 4 vekil bulunurken bu genel seçimler sonrası bu sayı 5`e çıktı. Bu 5 kişiden 4`ü Ak Parti 1`i Bağımsız.
EGEMEN BAĞIŞ

Egemen Bağış, 23 Nisan 1970`te Bingöl`de doğdu. Babasının adı Abdullah, annesinin adı Güler`dir. Üst Düzey Yönetici; The Baruch College of The City University of New York İşletme Fakültesi İnsan Kaynakları Bölümü`nü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitede kamu yönetimi alanında yaptı. ABD New York`ta Turkish Link Danışmanlık, Emlak ve Tercüme Bürosunu kurdu. Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanlığına iki dönem oybirliği ile seçildi. Yurt Dışındaki Türkler Danışma Kurulu`nda görev yaptı. AK Parti Genel Başkanı Dış İlişkiler Danışmanlığı`nda bulundu. İstanbul Modern ve Santral Müzelerinin kurucuları arasındadır. Halen 2010 Avrupa Kültür Başkenti Girişim Grubu Başkanlığını yürütmektedir. İtalya Devlet Nişanı sahibidir. 22. Dönem İstanbul Milletvekili. 22. Dönem`de Türkiye-ABD Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, NATO Parlamenter Asamblesi Türk Grubu Başkan Yardımcısı ve Transatlantik Komitesi Başkanı oldu. Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Bağış, evli ve 2 çocuk babasıdır.Dr. Cevdet Yılmaz

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, 1 Nisan 1967`de Bingöl`de doğdu. Kamu Yöneticisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü`nü bitirdi.

Cevdet Yılmaz, 1 Nisan 1967`de Bingöl`de doğdu. Kamu Yöneticisi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü`nü bitirdi. Yüksek lisansını ABD Denver Üniversitesi Uluslar arası İlişkilerde, doktorasını Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi`nde tamamladı. Başbakanlık Devlet Plânlama Teşkilatı Müsteşarlığı`nda Planlama Uzman Yardımcısı olarak göreve başladı. Planlama Uzmanlığına atandı. Devlet Plânlama Teşkilatı AB ile İlişkiler Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi İzleme ve Yönlendirme Komitesi Üyeliği, Ulusal Ajans, ATAUM ve Sümerhalı`da Yönetim Kurulu üyeliklerinde bulundu. 23. Dönem`de Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu Üvesi ve Parlamentolararası Birlik (PAB) Türk Grubu Başkanı oldu. 22 Temmuz 2007  seçimlerinde AK Partiden Bingöl Milletvekili olarak Parlementoya girdi. 01.05.2009 tarihinde gerçekleşen kabine değişikliğinde Devlet Bakanlığına getirildi. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Yılmaz, evli ve iki çocuk sahibi.Prof Dr. Eşref Taş

1965 yılında Bingöl / Genç’te doğdu. İlk ve orta öğrenimini Genç’te tamamladı. 1987 yılında Fırat Üniversitesi Kimya Bölümünü kazandı ve aynı bölümden 1991 yılında mezun oldu.1992-1994 yılları arasında Bingöl Milli Eğitim müdürlüğü imam hatip lisesinde kimya öğretmeni olarak çalıştı. 1994 yılında Harran Üniversitesinde araştırma görevlisi kadrosuna atandı. 1995 yılında Fırat üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 1997 yılında Fırat üniversitesi Fen bilimleri Enstitüsünde doktorasını tamamlayarak Harran Üniversitesinde göreve başladı. 2002 Yılında Doçentlik unvanını aldı. Harran Üniversitede çalışmaktayken Kimya Bölümü Bölüm Başkanlığı, Fen-Bilimleri Enstitüsü ve Mühendislik Fakültesi yönetim kurulu ve fakülte kurulları görevlerinde bulundu.2009 tarihinde Siirt Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesine Dekan ve kimya bölüm başkanlığına atandı.Üniversite senatosu ve yönetim kurullarında görev yapmaktadır. SCI kapsamında 5 farklı dergide hakemlik yapmaktadır. SCI kapsamında 52 uluslar arası ve 2 ulusal makale makale yayınlamış, 37 sempozyum bildirisi sunmuştur. Ayrıca 2 TÜBİTAK projesi olmak üzere 16 projede proje yöneticiliği veya araştırıcısı olarak görev almış ve 1 doktora olmak üzere 13 tez bitirmiştir.

CUMA İÇTEN

1973 doğumlu olan Cuma İçten Genç İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. İşadamı olan Cuma İçten Ak Parti Diyarbakır temayül yoklamasında en fazla delge oyu alarak yoklamada birinci olmuştu. Ak Parti Diyarbakır 5. Sıra adayı olan İçten, Ak Parti’nin Diyarbakır’da 5 milletvekili çıkaracak kadar oy almasıyla meclis yolunu tutan bir diğer Bingöllü oldu. Ailesi aslen Genç’li ( Kavar) olan Cuma İçten, 1973 Diyarbakır doğumlu, Evli  ve üç çocuk babası, İngilizce ve zazaca bilmektedir.

1980–1992 İlk Öğretim NAMIK KEMAL orta öğretim ALİ EMİRİ lise eğitimini de Diyarbakır Ziya Gökalp Lise’nde tamamladı. 2004–2007 ABD. NEWPORT INTERNATIONAL Üniversitesi İşletme Bölümünden Mezun oldu.  2007–2009 ABD. NEWPORT INTERNATIONAL Üniversitesi Uluslar arası Dış Ticaret alanında Yüksek Lisansını yaptı. Öğrenimine halen, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Fakültesi’nde Eğitime Devam etmektedir.
2011   Yılı Genel seçimlerinde 116 Aday Adayı arasında yapılan parti içi temayül yoklamasında 484 oy alarak BİRİNCİ oldu.

 Cuma İçten ,1960 Yılında Kurulmuş Aynı zamanda aile şirketi olan ve merkezi İstanbul`da olan 1992-2009 yılları arasında Zaza ve İçten Av Silah Sanayilerinin Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Aynı zamanda 2005 yılında kurulan merkezi Diyarbakır’da bulunan İçten Koleji’nin Kurucusudur.


İDRİS BALUKEN

1976 yılında Bingöl Yukarıakpınar Köyü’nde doğdu. 1998 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Bingöl`de yaklaşık 5 yıl görev yaptıktan sonra Diyarbakır Eğitim Araştırma Hastanesi`ne tayin oldu. Diyarbakır`da Göğüs Hastalıkları Uzmanı olarak görevini sürdüren İdris Baluken, görevinden istifa ederek bağımsız aday oldu. Evli ve 2 çocuk babası. Seçime, BDP destekli bağımsız aday olarak girdi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız