Genç Haberleri

Kılıçdaroğlu: Gururla söylüyorum ben Gençliyim

Cumhuriye Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Bingölde düzenlediği mitingde halka seslendi. Her fırsatta Genç’te yaşadığını ve okuduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, &

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.070 kez okunmuştur

Kılıçdaroğlu: Gururla söylüyorum ben Gençliyim
Kılıçdaroğlu: Gururla söylüyorum ben Gençliyim
mhp2

Geçtiğimiz hafta Bingöl’e gelen Kılıçdaroğlu, PTT kavşağında halka seslendi. Kılıçdaroğlu, konuşmasında sürekli Başbakan Erdoğan’ı ve AK Parti’nin yaptığı hizmetleri eleştirdi.

“Kimse yatağına aç girmeyecek”

Çocukluğunun Genç ilçesinde geçtiğini, ilk ve ortaokulu Genç’te okuduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Bingöl her zaman bizim için önemlidir. Gururla söylüyorum ben Bingöllüyüm, ben Gençliyim. Bingöl, yaylaları turizmi ile göz alıcı bir kentimizdir. Ama şu sorunu yaratanların halen anlamış değiliz. Bu kadar güzel kentimiz nasıl olur kan kaybına uğrar. Doğru dürüst fabrikaları ve yolları olmaz. Bingöl, AK Parti’ye 3 vekil verdi. Bingöl hizmet ister. Bingöl’ün hizmet isteme hakkı vardır. Bir fabrika bile kurmadı mı? Siz hiçbir Bingöl milletvekilinin mecliste kürsüye çıkıp Bingöl’ün derdini anlattığını gördünüz mü? Ben görmedim. Bingöl’de yoksulluk, işsizlik, yatağa aç giren çocuklar var. Yoksulluğu bitirmemiz lazım. Sefaleti bitirmemiz lazım. Akşam hanımların tencereleri kaynayacak ki çocukların karnını doyurabilsin. Bu ülkede resmi rakamlara göre 15 milyon yoksulumuz var. Yoksulluğu tarihe gömeceğim. Yoksulluk kalmayacak. Tek bir çocuk yatağa aç girmeyecek. Her hanede geliri olmayan veya asgari ücretin altında olan kadının banka hesabına en az 600 lira para yatıracağız. Kimseye muhtaç olmayacak, kimseye yalvarmayacak. Gelirim yok. Çocuğum açtır demeyecek. Yoksulluğu arka bahçemiz haline getirmeyeceğiz. Parayı nerden bulacaksın diyorlar. Haramilerde para çok halkta para yok. Haramilerin yıkıp halkın iktidarını kuracağız. Halk zenginleşirse bu ülkede huzur ve barış olur” dedi.

“Yerel yönetimleri güçlendireceğiz”

Yerel yönetimleri güçlendireceklerini, yerel yönetimler için kaynak oluşturacaklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Bunun yolu halkın iktidarından geçiyor. Yolu size hizmet eden CHP’den geçiyor. Hizmet veren AKP’den memnunsanız oyunuzu AKP’ye verin. Hayır, razı değiliz herkes iş ve aş sahibi olsun istiyorsanız sırtınızı AKP’ye verin gelin 6 ok’a oyunuzu CHP’ye verin. Orada huzuru, barış ve kardeşliği bulacaksınız. Bingöl’ün yaylaları meşhurdur. Yaylaları, suları, bereketli yağmurları ve çalışkan insanları var. Yeniden ayağa kalkıp ülkeye sahip çıkmalıyız. Barış ve huzuru sağlamamız gerekir” dedi.

“Çatışmayı bitireceğim, kardeşliği egemen kılacağım”

“Çatışmayı bitireceğim, kardeşliği egemen kılacağım” diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasına şöyle devam etti:“Bunun sözünü veriyorum. Kim ne derse desin bu ülkede herkes ama herkes huzur ve barış içinde yaşamalıdır. Bir pankart var. Erdoğan Hakkari Belediyesi’ne laf atıyor, gelsin Bingöl Belediyesi’ni görsün diye. Ama Bingöl Belediyesi’ni görmez. Ben ona Kayseri Belediye Başkanının rüşvet defterini gönderdim. Diyor ki rüşvet defterini aldım ama toplayan adamın imzası yok, imzası olsa parmak izi yok diyecek, parmak izi olsa ıslak imzayı isteyecek. Sizden yetki istiyorum, yetki verin güç verin. Türkiye’ye ayağı kaldıracağız. Türkiye’ye özgürlüğü getireceğiz. Yandaşa para çok, vatandaşa gelince para yok. Para ödenmiyorsa vatandaşın hakkı teslim edilmiyor, bunu yolu iktidarı değiştirmekten geçer. Ben gözümü merkez bankasının parasına dikmedim, Diyarbakır’da çocuklarına sabah kahvaltısı veremediği için intihar eden anneye diktim. Alın parayı başına çal diyorum. Oylarınız çantada keklik olmasın, AKP’ye oylarınız ile ders verin. Yeter deyin artık. Bingöl’ün ne günahı var. Emeklilerin durumu iyi değil mi? 9 milyon emeklinin tamamının oyunu bekliyorum. Size milli gelir artışından pay vermek ve sahip çıkmak için sizden destek bekliyorum.”

“Yoksulluğu teşhir etmek günahtır”

Yoksulluğun teşhir edilmesinin günah olduğuna dikkat çeken Kılıçdaroğlu, “Bunlar tam tersine yoksulluğu teşhir ediyorlar. O aileden kadının yoksulluğunu kimse bilmeyecek. Ben söz veriyorum. Bedava yemek dağıtımına son vereceğim. Sadece muhtar çifti ve emeklinin derdi yok, bu ülkede dertli bir toplum yarattılar. Huzur yok, barış yok bu toplumda. Biz bunları sağlayacağız. Benim için yandaş yok sadece vatandaş var” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız