Genç Haberleri

Köklü ‘Genç’leri Unutmadı

2013-2016 yılları arasında Kaymakam olarak görev yaptığı Genç ilçesinde, gerçekleştirdiği önemli yatırım ve hizmetler ile tüm kesimlerin beğeni ve takdirini kazanan fahri hemşerimiz Çanakkale Vali Yardımcısı Abdullah Köklü, ilçe m

4 Ocak 2019 Saat: 18:30
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 267 kez okunmuştur

Köklü ‘Genç’leri Unutmadı
Köklü ‘Genç’leri Unutmadı
mhp2

Genç ilçesine 2013 yılında atanan ve gerçekleştirdiği önemli yatırımlar, özverili çalışmaları ile taraflı tarafsız tüm kesimlerin takdir ve beğenisini kazanan Kaymakam Abdullah Köklü, 2016 yılında İçişleri Bakanlığı Kararnamesi ile Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlüğü’ne akabinde Çanakkale Vali Yardımcılığı ve Çanakkale İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine atandı.

 

Genç ilçe merkezindeki görev süresi içerisinde ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri bir bir projelendirip yapımını sağlayan Kaymakam Köklü, yine o dönem birçok sosyal ve sportif projeler geliştirip gençlerin faydalanmasını sağlamıştı. Eğitime yaptığı yatırımlar sonucu Genç ilçesinde son yıllarda elde edilen eğitim başarılarında da yine en fazla paya sahip olmuştu. Genç tarihine ismi altın harfler ile kazılan Abdullah Köklü, görev yaptığı yerde de Genç’i unutmadı. Son olarak ilçe merkezi ve yatılı okuyan öğrencilerin daha rahat spor yapabilmeleri için spor malzemesi yardımında bulunan Köklü, gönülleri bir kez daha fethetti.

 

Spor Eğitim Uzmanı Arif Kaya’nın yaptığı çalışmalar sonucu Fahri hemşerimiz Abdullah Köklü, Çanakkaleli iş adamları Ali Turgut ve Atalay Atay’ın destek olduğu 14 okula spor malzemesi gönderildi. Toplam 400 öğrencinin faydalanabileceği spor malzemeleri, Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen dağıtım töreni ile okul idarecileri aracılığı ile öğrencilere dağıtıldı.

 

Dağıtım programında bir konuşma yapan Genç Kaymakam vekili Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, yapılan yardımların bir vefa olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Özelikle Abdullah Bey zamanında bizde çalıştık. Bir vefa örneği var. Bir manevi destek gösterisi. Bir vefa temsili olarak bu hediyeleri bize gönderdi. Biz, öğrencilerimizi iyi yetiştirmekle mükellefiz.  Ve kendilerini yetiştirirken onlara her tür imkan ve olanak sağlamalıyız. Öğrencilerimize bu imkanı sunan değerli Abdullah beye gıyabında teşekkür ediyorum, şükranlarımı arz ediyorum. Bu projenin gelişmesini sağlayan, emek veren değerli idarecilerimize ve öğretmenlerimize de ayrıca teşekkür ediyorum”

 

Programa, Kaymakam Vekili Solhan Kaymakamı Fatih Okumuş, İlçe Mili Eğitim Müdürü Remzi Dinler, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız