Genç Haberleri

KÖYDES’ten yol atağı

Kırsal kalkınmanın sağlanması ve köylerimizin yol, su, elektrik ve kanalizasyon tesisleri gibi Köy Alt Yapısının Desteklenmesi Projesi (KÖYDES), Genç’te içme suyu, köprü ve menfezlerden sonra yo

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.032 kez okunmuştur

KÖYDES’ten yol atağı
KÖYDES’ten yol atağı

Genç KÖYDES, 2011 yılı içerisinde şimdilik 12 köyü içme suyuna kavuşturdu. İçme suyu, köprü ve menfezlerin dışında da 2 grup yolunun asfaltı için düğmeye bastı. İhale aşamasında olan yollara 10 santimetre kalınlığında asfalt dökülecek. Kavaklı - Gözertepe ve Yağızlı – Kepçeli grup yollarına 5’er kilometre olmak üzere 10 kilometre asfalt dökülecek.

KÖYDES çalışmalarında şu ana kadar 12 tane içme suyu gerçekleştirdik diyen Genç Kaymakamı Muammer Köken, ‘‘3 tanesi de bu hafta ilana çıkacak. Havalar ısındıkça biz çalışmalarımıza hız vereceğiz. Aynı zamanda 25 adet menfez yapımı planlıyoruz. Yine bu menfez yapımları da havaların ısınmasıyla hız kazanacak. Bu konuda muhtarlarımızın teknik elemanlara desteğini bekliyoruz. Aynı zamanda özellikle su konusunda memba kavgalarına son verip maksadın vatandaşlarımıza hizmet olduğunu unutmamalarını istiyorum. İçme suların 1 milyon 3 bin 423 TL’lik yaklaşık maliyeti 700 bin 763 TL’ye indirerek sözleşmeler imzaladık. Aynı şekilde yapacağımız 2 grup yolunun 549 bin 432 TL’lik yaklaşık maliyeti 470 bin 820 TL’ye düşürerek sözleşme imzaladık.’’ Şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız