Genç Haberleri

MAHALLELİNİN ÇÖP İSYANI!

Genç’te Cumhuriyet ve Yenişehir mahallerinde yaşayan vatandaşlar belediye tarafından çöplerin güzel bir şekilde toplanmadığını söyleyerek, mahallelerin çöplük alanına döndüklerini ifade ettiler. Belediyenin en büyük çalışmalar

4 Şubat 2019 Saat: 10:29
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.084 kez okunmuştur

MAHALLELİNİN ÇÖP İSYANI!
MAHALLELİNİN ÇÖP İSYANI!

Genç’te Cumhuriyet ve Yenişehir mahallerinde yaşayan vatandaşlar belediye tarafından çöplerin güzel bir şekilde toplanmadığını söyleyerek,  mahallelerin çöplük alanına döndüklerini ifade ettiler. Belediyenin en büyük çalışmalarından biri olması gereken temizlik işinin eksik yapılması vatandaşları isyan ettirdi.

“Görüyorsunuz şu an çöplerin halini”          

Belediye çalışmalarından tam olarak memnun olmadıklarını ifade eden mahalle sakinleri, çöplerin özellikle pazar günleri toplanmadığını söyleyerek, “Bizim belediyeye oy vermemizin, belediye başkanı seçmemizin tek nedeni belediyeden hizmet beklememiz. Geldiğimiz ana bakarsak etrafta çöplerin halini görüyorsunuz maalesef çöplerimiz tam anlamıyla toplanmıyor. Sadece bizim mahallede mi böyle yoksa her tarafta böyle bir sıkıntımı var bilmiyoruz ama bizim mahalle böyle. Biz en kısa zamanda yetkililerin bu ise el atmasını, ellerinden geleni yapmasını istiyoruz. Sadece seçim zamanlarında geliyorlar bize ve oy istiyorlar, ondan sonra onlarca vaatte bulunarak buradan gidiyorlar ve bir daha da buralara uğramıyorlar. Kendi mahallelerine çalışıyorlar ama onun dışında diğer mahalleleri görmezden geliyorlar. Etrafta görüyorsunuz ki çöplerden geçilmiyor. Buradan yetkililerden tek bir ricamız var en kısa zamanda bu çöp sorununa bir çözüm bulsunlar ve bizi bu dertten kurtarsınlar” şeklinde konuştular.

“Ara sokaklar her zaman temizlenmiyor ‘’

İlk başlarda çok iyi bir sistem kurmuşlardı ve her zaman temizleniyordu ama sonrasında temizlik işleri aksamaya başladı. Son zamanlarda hiç temizlenmiyor diyebiliriz. Millet buradan geçtikleri zaman dönüp bize çöpleri soruyorlar gerçek manasıyla utanıyoruz artık. Çünkü bu çöplerin burada olması her ne kadar belediyenin eksik çalışmasına bağlı olsa da sonuçta bizim kapımızda duruyor ve vatandaşlar bize soruyor. İnşallah en kısa zamanda bu soruna bir çözüm bulunur” ifadelerini kullandılar.

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız