Genç Haberleri

MAZİYİ CANLANDIRAN GENÇ MAZİDEN FOTOĞRAF SERGİSİ

Kurduğu Genç Mazi adlı hesabıyla yıllardır geçmişe ait resimleri paylaşan, büyük bir kitleye ulaşan ve “Maziyi Canlandıran Adam” olarak anılan Genç Mazi kurucusu Ahmet Zoroğlan Genç’te fotoğraf sergisi açarak geçmişe ait tarih k

12 Nisan 2018 Saat: 14:11
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 526 kez okunmuştur

MAZİYİ CANLANDIRAN GENÇ MAZİDEN FOTOĞRAF SERGİSİ
MAZİYİ CANLANDIRAN GENÇ MAZİDEN FOTOĞRAF SERGİSİ
mhp2

Yıllar önce kurduğu Genç Mazi adını verdiği facebok hesabıyla Genç ilçesinde geçmişe ait birçok anı fotoğraf ve olayları paylaşarak insanlara maziyi hatırlatan ve“Maziyi Canlandıran Adam” olarak anılan büyük bir takipçi sayısına ulaşan Ahmet Zoroğlan Genç’te resim sergisi açtı. Açtığı resim sergisinde daha önce hesabından paylaştığı birbirinden tarihi nostaljik resimleri ziyaretçilere sunan Genç Mazi kurucusu Ahmet Zoroğlan büyük bir ilgi gördü. Önce kendi kişisel hesabından paylaştığı geçmişe ait nostaljik binlerce resimleri takipçilerinin istifadesine sunan Ahmet Zoroğlan aldığı olumlu tepkilerin ardından Genç Mazi adı altında yeni bir sayfa kurdu. Bu sayfada Genç ilçesine ait resimleri taziye haberlerini anıları paylaşarak insanlara maziyi hatırlatan, gurbette olanlara memleket sevgisini tazeleyen Ahmet Zoroğlan’ın Genç’te açtığı resim sergisinde birçok nostaljik resimler yer aldı. Gençli vatandaşların da büyük bir ilgi gösterdiği resim sergine Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan’ın yanı sıra birçok sevenleri yakınları da katılarak destek verdi.

Genç Mazinin resim sergisinin açılışına katılan Genç Belediye Başkanı M. Hadi Topraktan burada yaptığı açıklamada: Ahmet Zoroğlan bu çalışmalarıyla büyük bir iş ortaya koydu. Bizlere adeta tarihi nostaljiyi yaşatarak bizleri geçmişe götürdü. Ben kendisinin yakalamış olduğu bu çizgiyi bozmamasını umuyor bundan sonra da daha iyi çalışmalar ortaya koyacağına inanıyorum” dedi.

“AMACIM İNSANLARA MAZİYİ HATIRLATMAK HOŞ BİR ANI BIRAKMAKTIR”

Açtığı Genç Mazi Resim sergisiyle ilgili açıklamalarda bulunan Ahmet Zoroğlan bu işe ilk olarak kişisel hesabından paylaşımlar yaparak başladığını belirterek:” İlk olarak geçmişe ait topladığım resimleri kişisel hesabımdan paylaştım. Gelen olumlu tepkilerin ardından daha da cesaretlenerek iki yıl önce Genç Mazi adlı bir gurup kurdum ve paylaşımlarımı buradan yapmaya devam ediyorum. Şu anda yaklaşık 17 bin üyem takipçim var. Şu ana kadar beş bin civarında resim paylaştım. Altı bin kadar da paylaşmadığım ve bende saklı olan resimler var onları zamanla paylaşacağım. Yaptığım işten zevk alıyorum. Gurbette yaşayan Gençli vatandaşlarımızı bu vesileyle kaynaştırıyor onlara memleket sevgisini biraz daha aşılıyorum. Açtığım bu sergide de amacım buraya gelecek olanlara maziyi hatırlatmak hoş bir anı bırakmaktır. Sergilerin devamı gelecektir. Bingöl’de ve İstanbul’da Tanıtım Günlerinde de sergi açmayı düşünüyorum.  Açtığım bu serim sergisine gelip bana destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız