Genç Haberleri

Murat Atan artık Gençlilere çalıp söyleyecek

Yaklaşık 20 yıldır müzikle uğraşan ve müzikle bütünleşen Gençli sanatçımız Murat Atan, 2011 yılı itibariyle güzel halkın büyük bir beğeniyle dinlediği türkülerini Genç’te kendi hemşehrilerine sö

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.745 kez okunmuştur

Murat Atan artık Gençlilere çalıp söyleyecek
Murat Atan artık Gençlilere çalıp söyleyecek

Yaklaşık 20 yıldır müzikle uğraşan ve müzikle bütünleşen Gençli sanatçımız Murat Atan, 2011 yılı itibariyle güzel halkın büyük bir beğeniyle dinlediği türkülerini Genç’te kendi hemşehrilerine söyleyecek.

Hayatını müziğe adayan ve müzik dışında hiçbir yan iş yapmayan sanatçımız Murat Atan, bu yıl Genç Beşkardeşler Düğün Salonu’nda Gençli Hemşehrilerimize ve evlenen çiftlere müzik ziyafeti verecek.

İlk olarak ilkokul yıllarında müzikle tanışan Gençli Sanatçımız Murat Atan, ilkokul yıllarında Müzik Öğretmeninin vesilesiyle kendisini müzik dünyasının içinde bulduğunu söyledi. Atan, okulda yapılan etkinliklerin tamamında rol aldığını belirterek, ‘‘Ortaokul Lise yılları derken kendimi müzik camiasının içerisinde buldum. Çocukluğumdan beri bir heves vardı içimde ve bu hevesi uygulamaya döktüğüm için çok mutluyum. Gerek Bingöl’de gerekse yurdun çeşitli yerlerinde eğlence mekânlarında sahne aldım. 2 tane amatör çalışmam oldu. İlk albümümü 1999 yılında çıkardım. İlk olarak çıkardığım bu ‘Zazaca oyun havaları’ albümümle çıkış yakalamıştım. Ve yakaladığım bu çıkışın devamını getirmek amacıyla 2003 yılında ‘Merdo’ adlı Türkçe bir albüm çıkardım ve kariyerimdeki ikinci önemli albümüm bu oldu. Merdo albümümün akabinde 2010 yılında profesyonel anlamda ‘Şew Tari’ adlı Türkçe ve Zazaca adlı karma bir albüm çıkardım. Bu albümüm Türkiye genelinde büyük bir yankı uyandırdı. Özellikle Albümümün adını da taşıyan ‘Şew Tari’ parçası hayranlarım tarafından çok beğenildi. 2011 yılında da Türkçe ve Zazaca parçalardan oluşan karma bir albüm çalışmam daha devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda bu albümümde hayranlarıma kavuşacaktır. Son olarak Cuma günü konuk olacağım `Nilüfera Rengin` Programını bütün hemşehrilerimizin izlemesi beni çok mutlu edecektir.’’ İfadelerini kullandı.

Gerek ilçemizde, gerek ilimizde ve gerekse ülke genelinde Gençli bir sanatçı olarak Hemşehrilerimizin maddi ve manevi desteklerini bekliyorum diyen Atan: ‘‘ Son üç yıldır Bingöl Havuzbaşı Düğün Salonunda sahne alıyordum. Bu yıl itibariyle Genç Beşkardeşler Düğün Salonunda sahne alacağım ve Gençli hemşehrilerimize hizmet edeceğim. 2011 yılı müzik camiasındaki bütün arkadaşlarıma hayırlı olsun. Bütün müzisyen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Son albüm çalışmamda benden desteklerini esirgemeyen herkese özellikle Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç’e teşekkürlerimi sunarak desteklerlinin devamını bekliyorum.’’


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız