Genç Haberleri

Murat Atan Cuma günü Nilüfer Akbal’a konuk oluyor

Gençli sanatçımız Murat Atan, Cuma akşamı saat 21:15’te TRT 6’da Nilüfer Akbal’ın hazırlayıp sunduğu ‘Nilüfera Rengin’ adlı programa konuk oluyor.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.521 kez okunmuştur

Murat Atan Cuma günü Nilüfer Akbal’a konuk oluyor
Murat Atan Cuma günü Nilüfer Akbal’a konuk oluyor

Yaklaşık 20 yıldır müzikle uğraşan ve müzikle bütünleşen Gençli sanatçımız Murat Atan, Cuma akşamı Nilüfer Akbal’a konuk olacak ve Zazaca türküler söyleyerek İlçemizin, İlimizin Zazaca dilinin tanıtımı konusunda büyük bir rol üstlenecek.

Murat Atan’ın kendi ağzından hayatı:

İlk olarak ilkokul yıllarında müzikle tanışan Gençli Sanatçımız Murat Atan, ilkokul yıllarında Müzik Öğretmeninin vesilesiyle kendisini müzik dünyasının içinde bulduğunu söyledi. Atan, okulda yapılan etkinliklerin tamamında rol aldığını belirterek, ‘‘Ortaokul Lise yılları derken kendimi müzik camiasının içerisinde buldum. Çocukluğumdan beri bir heves vardı içimde ve bu hevesi uygulamaya döktüğüm için çok mutluyum. Gerek Bingöl’de gerekse yurdun çeşitli yerlerinde eğlence mekânlarında sahne aldım. 2 tane amatör çalışmam oldu. İlk albümümü 1999 yılında çıkardım. İlk olarak çıkardığım bu ‘Zazaca oyun havaları’ albümümle çıkış yakalamıştım. Ve yakaladığım bu çıkışın devamını getirmek amacıyla 2003 yılında ‘Merdo’ adlı Türkçe bir albüm çıkardım ve kariyerimdeki ikinci önemli albümüm bu oldu. Merdo albümümün akabinde 2010 yılında profesyonel anlamda ‘Şew Tari’ adlı Türkçe ve Zazaca adlı karma bir albüm çıkardım. Bu albümüm Türkiye genelinde büyük bir yankı uyandırdı. Özellikle Albümümün adını da taşıyan ‘Şew Tari’ parçası hayranlarım tarafından çok beğenildi. 2011 yılında da Türkçe ve Zazaca parçalardan oluşan karma bir albüm çalışmam daha devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda bu albümümde hayranlarıma kavuşacaktır. Son olarak Cuma günü konuk olacağım `Nilüfera Rengin` Programını bütün hemşehrilerimizin izlemesi beni çok mutlu edecektir.’’ İfadelerini kullandı.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız