Genç Haberleri

Nedir bu Genç’in çektiği!

Hırsızlık olaylarının her geçen gün arttığı Genç’te önlemlerin yetersizliği dikkat çekerken, MOBESE ihtiyacının karşılanmaması tepkilere neden oluyor. İlgisizlikten yakınan ilçe halkı, hırsızlık

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.142 kez okunmuştur

Nedir bu Genç’in çektiği!
Nedir bu Genç’in çektiği!
mhp2

Hırsızlık olaylarının her geçen gün arttığı Genç’te önlemlerin yetersizliği dikkat çekerken, MOBESE ihtiyacının karşılanmaması tepkilere neden oluyor. İlgisizlikten yakınan ilçe halkı, hırsızlık vakalarına bir çözüm bulunmasını bekliyor.

Genç’te dinmek bilmeyen hırsızlık vakaları, vatandaşları bıktırdı. Hırsızlık vakalarının önüne geçilmesi için herhangi bir somut bir adım atmayan yetkililere, vatandaşlardan tepki geldi. Gün geçtikçe bu tür üzücü vakaların azalacağı ümidini taşıyan vatandaşlar, aksine olayların gün geçtikçe artmasını yetkililerin zaafiyetine bağlıyor.

Genç’te son günlerde artan hırsızlık vakalarına bir yenisi daha eklendi. Geçtiğimiz hafta bir kuaför ve bir markete giren hırsız ya da hırsızlar, çelik kasa ve LCD ekran televizyon çalarak kayıplara karıştı.

Edinilen bilgiye göre olay; Yenişehir mahallesi afa camii altında  bulunan Gül market  adlı iş yerinde meydana geldi. A.S. G. isimli vatandaşın iş yerine giren kişi ya da kişiler, içinde bir miktar para ve belgelerin bulunduğu çelik kasayı alarak kayıplara karıştı. Sabah saatlerinde işyerine gelen işyeri sahibinin durumu fark etmesi üzerine emniyet güçlerine haber verdi. İşyerine gelen emniyet güçleri çeşitli incelemelerde bulundu. Polis, hırsız veya hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

MOBESE İHTİYACI ELZEM HALE GELDİ

Çoğu il ve ilçeye kurulan suç olaylarını azaltan teknolojinin büyük nimeti MOBESE Kameraları Genç’te de ihtiyaç haline geldi. Son zamanlarda artan hırsızlık olayları durumun cardığı boyutu gözler önüne seriyor.

Genç’in giriş ve çıkışları ile şehrin muhtelif yerlerine gözetleme kamerası yerleştirilmesi acil ihtiyaç haline geldi. Türkiye’de büyük illerden sonra İlçelere bile kurulan MOBESE Kameraları Genç’e de kurulsa suç oranlarında düşme olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca belli başlı yerlere kurulan kameralar sayesinde suça engel de teşkil edeceği belirtiliyor.

İNSANLAR EVLERİNDE RAHAT UYUYABİLMELİ

İlçemizin güvenliğinin sağlanması, toplumun huzurunun korunması, mahalle sakinlerinin korkularının son bulması, iş yeri sahiplerinin akşam eve giderken gözünün arkada kalmaması ve bu korku ile evine gitmemesi için Genç’in bazı yerlerine artık ya MOBESE’lerin konulması bunun maliyeti yüksek ise uygun yerlere güvenlik kameraları yerleştirilmesi gerekiyor.

ESNAFIN DESTEĞİ DE ŞART

İlçeye MOBESE sisteminin kurulmasına vurgu yapan ilçe sakinleri, gerektiği takdirde İlçe esnafı ve İlçedesi İş Adamlarının emniyet güçlerine destek olmaları gerektiğini vurgulayarak, ‘‘Güvenlik olmadan hiçbir zaman sosyal adalet olmaz. Güvenliği olmayan bir şehrin ekonomik olarak kalkınması mümkün değildir. Genç’in güvenliği için tüm Gençli İş Adamlarının ve esnafların destek olması gerekiyor. MOBESE’nin Genç’e büyük yararının olacağına inanıyoruz. Gençlilerin maddi yönden destek olması şarttır.’’ İfadelerini kullandılar.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız