Genç Haberleri

Nefise’ye çifte ödül

Türkiye geneli yapılan Öykü Yarışmasında kaleme aldığı ‘Yeşeren Umutlar’ adlı öyküsüyle Türkiye üçüncüsü olan Genç İmam Hatip Lisesi 12. Sınıf öğrencisi Nefise Tartik, çifte ödül aldı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.447 kez okunmuştur

Nefise’ye çifte ödül
Nefise’ye çifte ödül
mhp2

Nefise elde ettiği Türkiye üçüncülüğü başarısıyla, sırasıyla önce Genç Belediye Başkanı Abdurahim Ariç sonra da Genç Kaymakamı Muammer Köken tarafından ödüllendirildi.

Nefise’ye ilk ödülünü veren Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, ‘‘Nefise’nin bu başarısını görünce çok duygulandım. Bizim çocuğumuzun Türkiye üçüncüsü olmasından büyük mutluluk duydum. Öykünün iki sayfasını bir solukta okudum. Nefise kızımız bizim bölgenin acısını kaleme dökmüş ve çokta başarılı bir öykü olmuş. Bölgemizdeki sorunları, sıkıntıları usta edasıyla kaleme dökmüş. Nefise kızımızın bu başarısı diğer öğrencilerimize örnek olur ve inşallah daha mutlu tablolarla karşılaşırız. Bu denli başarılı öğrencilerimizin her zaman arkasındayız. Belediye olarak gücümüz kısıtlı, ihtiyaçlarımız sınırsız. Elimizden geldiğince başarılı öğrencilerimizin yanında olmaya gayret göstereceğiz. Nefise’yi ve bu başarısında ona kol kanat olan öğretmenlerini tebrik ediyorum.’’ İfadelerini kullandı.

Nefise’ye bir ödül de Genç Kaymakamı Muammer Köken’den geldi. Köken, ‘‘Nefise hem okulunun hem de bütün İlçenin gurur kaynağı oldu. Türkiye üçüncüsü olmak büyük bir başarıdır. Kazandığı bu başarı ile İlçedeki bütün öğrencilere örnek olmuştur diye düşünüyorum. Bu denli güzel bir başarıyı ödüllendirmekte bize düştü. Nefise’yi ve Genç İmam Hatip Lisesi camiasını tebrik ederek Nefise’nin gelecekte daha iyi başarılarla karşılaşacağını umut ediyorum.’’ Dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız