Genç Haberleri

Nerede Devletin bu denetim mekanizması!

Kekelikdereli Nurettin Gelen, ihalesi 2009 yılında yapılan Genç Keklikdere Köyü Sulama Suyu Tesisinin esas projeye göre uygulanmadığını iddia ederek, Yapılan sulama tesisi ve sanat yapılarının denetle

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.165 kez okunmuştur

Nerede Devletin bu denetim mekanizması!
Nerede Devletin bu denetim mekanizması!
mhp2

Yapılan trapez ve dik kanalları betonlarının döküldüğünü belirten Gelen, bu dökülen betonların numunelerinin alınıp incelenmesi herektiğini ifade etti. Gelen, ``Köylüye ve vatandaşlara yapılan hizmetler yerine ulaşmıyor. Buradan yetkili kurum ve şahıslara sesleniyorum  vatandaş için yapılan hizmetler neden denetlenmiyor? Bu konunun takipçisi köy muhtarı olması gerekirken, köy muhtarı hep sessiz kalmıştır. yetkililerden yapılan işin proje maliyetinin ve yapılan işin tarafsız bir komisyon tarafından invelenmesi gerekiyor.

Gelen, ``04.07.2011 tarihinde Bingöl İl Özel İdare Müdürlüğüne verdiğim dilekçeme cevap verilmemiştir. Dilekçemde esas alınan konu 2009 yılında ihalesi yapılmış olan Bingöl Genç Keklikdere Köyü Sulama Tesisi esas projeye göre uygulanmamıştır. Projeye göre dilekçemde de belirttiğim gibi Keklikdere Köyü`nün 9 mezrasında sulama tesisi ve sanat yapıları yapılması gerekirken Onbaşı Mezrasının 400 metre trapez kanalı ve 100 metre dik kanalı, Boti Mezrasının 500 metre trapez kanalı ve yine 100 metre dik kanalı olmak üzere diğer mezralarda da birçok eksiklik bulunmaktadır. Bu iki mezranın hakkı olan kanallar, 5 haneli Koyuncuk Mezrasına yapılmıştır. 5 haneli bu mezraya 1 adet sulama havuzu ve borulu güzergah fazla yapılarak diğer mezraların hakkına girilmiştir.`` Dedi.

Gelen: `` 5 haneli Koyuncuk mezrasında toplam 3 tane sulama havuzu varken 20 haneli iki mezramıza hiç girilmemiştir. Koyuncuk Mezrasında yapılan 2 adet sulama havuzu meyve bahçelerinin içinde kişiye özel yapılmıştır.``

VATANDAŞ İÇİN YAPILAN HİZMETLER NEDEN DENETLENMİYOR?

Yapılan trapez ve dik kanalları betonlarının döküldüğünü belirten Gelen, bu dökülen betonların numunelerinin alınıp incelenmesi herektiğini ifade etti. Gelen, ``Köylüye ve vatandaşlara yapılan hizmetler yerine ulaşmıyor. Buradan yetkili kurum ve şahıslara sesleniyorum  vatandaş için yapılan hizmetler neden denetlenmiyor? Bu konunun takipçisi köy muhtarı olması gerekirken, köy muhtarı hep sessiz kalmıştır. yetkililerden yapılan işin proje maliyetinin ve yapılan işin tarafsız bir komisyon tarafından invelenmesi gerekiyor. Yetkili Kurum ve kişilerin bu konuda duyarlı olmaları tek temennimdir.`` Şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız