Genç Haberleri

Nihat Yakacı Engel Tanımadı

Geçirdiği trafik kazası sonrası belden aşağısı tutmayan genç şair Yakacı, şiirle hayata tutundu. Yakacının hastanede yazmaya başladığı şiirler kitaplaştırıldı ve raflardaki yerini aldı.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.483 kez okunmuştur

Nihat Yakacı Engel Tanımadı
Nihat Yakacı Engel Tanımadı
mhp2

2000 yılında geçirdiği trafik kazası sonrası hayatı değişen Bingöllü Şair Nihat Yakacı, 10 yıllık çalışma ile çıkardığı Yamalı Yüreğim isimli şiir kitabı ile şiir severlerin ilgisini bekliyor.

Yaklaşık 90 şiirin yer aldığı Yamalı Yüreğim isimli şiir kitabı Gündüz Kitap Yayınları tarafından basılarak raflardaki yerini aldı.

Yaklaşık 10 yıllık bir çalışmanın eseri olan kitap ile şair yaşadığı aşkı, isyanı, mutluluğu anlatmaya çalışmış.

Geçirdiği kaza sonrası duygularını şiir ile anlatan şair ilk başlarda ajandaya yazdığı şiirleri arkadaşlarının ısrarlarıyla kitaplaştırmaya karar vermiş ve Yamalı Yüreğim isimli kitabı oluşturmuş.

Çeşitli aksaklıklar nedeniyle 2 yıl gecikmeli çıkan şiir kitabı bugünden itibaren raflardaki yerini alacak.

Şiir kitabını arkadaşlarının ısrarıyla çıkardığını dile getiren Bingöllü Şair Nihat Yakacı, kitabın oluşmasında emeği geçen ve desteklerini esirgemeyen Burhanettin Esinti, Harun Ercan ve Ahmet Emen’e teşekkür etti.

Nihat Yakacı kimdir?

Bingöl’ün Genç İlçesi Yelkaya Köyü’nde 1980 yılında doğdu. İlköğretimi Servi ve Genç YİBO’da tamamladı. Lise hayatına Bingöl Endüstri Meslek Lisesi’nde başladı. İkinci sınıfın son günü 19 Haziran 2000’de hayatını tamamen değiştiren bir kaza geçirdi. Bu kaza ile belden aşağısı tutmayarak felç oldu. Türkiye’nin birçok yerinde uzun tedavi görmesine rağmen sağlığına kavuşamadı. Şiire hastane odasında yazdığı Anam şiiriyle başladı. Kimi zaman kırılgan, asi, karamsar, kimi zaman tutkulu, coşkun ve iyimser bir ruhla yüreğini kalemiyle satırlara döken genç şair Bingöl’de ikamet ediyor.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız