Genç Haberleri

Niyazi TANILIR büyükelçi oluyor

Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı görevini yürüten Bingöllü hemşerimiz M.Niyazi Tanılırın adı bu kez büyükelçi olarak kulislerde geçmeye başladı. Tanılırın Bosna – Herseke büyükelçi olara

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 995 kez okunmuştur

Niyazi TANILIR büyükelçi oluyor
Niyazi TANILIR büyükelçi oluyor

Kahramanmaraş Valiliği görevini yürütürken 12 Haziran genel seçimlerinde Ak Parti’den Milletvekili adayı olan Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muammer Güler’in yerine atanan hemşerimiz M.Niyazi Tanılır’ın bu kez yurt dışına büyükelçi olarak atanacağı belirtiliyor.

Bingöllü ilk müsteşar olma unvanını taşıyan hemşerimiz Tanılır, bu göreve atanması halinde Bingöl’e bir ilki daha tattıracak. Bingöllü ilk büyükelçi olacak olan Tanılır’ın Bosna-Hersek’e atanacağı belirtiliyor.

Başbakan Erdoğan ve İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in önceki gün baş başa 3,5 saat görüşmesinin ardından hükümetin valiler kararnamesi yeniden gündeme geldi.

 

Kulislere yansıyan bilgiler Bingölü’de yakından ilgilendiriyor. Kulislerde, hemşerimiz M.Niyazi Tanılır’ın Bosna-Hersek’e büyükelçi olarak atanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

 

Mehmet Niyazi Tanılır Kimdir?

1960 yılında Bingöl`de doğdu. 1981 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset ve idare Bölümü`nden mezun oldu. 1982-1983 yıllarında yedek subay olarak askerlik hizmetini ifa etti. Bir süre Bayındırlık ve İskan Bakanlığı`nda denetim elemanı olarak çalıştıktan sonra mülki idare amirliği mesleğine intisap etti. Sakarya Valiliği`nde kaymakam adaylığı stajını yaptı.

1990 yılında dil öğrenmek ve ingiliz kamu yönetimi sistemi ile ilgili incelemeler yapmak amacı ile İçişleri Bakanlığı`nca bir yıl süre ile İngiltere`ye gönderildi. Kütahya Aslanapa Kaymakam Vekilliği, Afyon şuhut Kaymakamlığı, Kastamonu Hanönü Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı, Çankırı Ilgaz Kaymakamlığı ve Ankara Çubuk Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2000 yılında İçişleri Bakanlığı`nca gönderildiği Londra`da kriminoloji dalında mastır yaptı. Tezinin Türkçesi İnternet Suçları ve Bireysel Mahremiyet adıyla kitap olarak yayınlanmış olup, Türkiye`de alanında yayınlanmış ilk çalışma olma özelliğini taşımaktadır.

2001 yılında Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği 28. Dönem Kamu Diplomasisi Kursu`nu bitirdi. Kamu yönetiminde reform, kamu personel rejimi, sosyal güvenlik sistemi, sağlık sistemi ve internet konusunda değişik yayın organlarında yayınlanmış çalışmaları bulunmaktadır.

14 Eylül 2004 tarihinden beri Van Valisi olarak çalışmakta olan Mehmet Niyazi TANILIR evli olup İngilizce bilmektedir.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız