Genç Haberleri

‘O’ nerede başarı orada

Bingöl’de düzenlenen basketbol turnuvasına Genç’ten ve aynı zamanda ilçeler bazında katılan tek takım, Beden Eğitimi Öğretmeni Arif Kaya farkı ile Genç Anadolu Lisesi oldu.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.727 kez okunmuştur

‘O’ nerede başarı orada
‘O’ nerede başarı orada
mhp2

 yıldır Genç’te görev yapan Arif hoca birçok başarıya imza attı. İlçenin çoğu okulunda görev yapan Kaya, çalıştığı bütün okulları çeşitli spor dallarında başarıya ulaştırdı. Genç’in güzide Beden Eğitimi Hocalarından olan kaya bu yıl da Genç Anadolu Lisesi ile çeşitli spor dalların da Genç’in çıtasını yükseltmeyi hedefliyor.
Kaya: ‘‘İlçedeki bütün okullarda yetenekli öğrenciler var. Bu öğrenciler değerlendirilirse hem ilçe kazanır hem de çocuklarımız güzel yerlere gider. Bu yıl Anadolu Lisesi’nde 3 dalda yarışacağız. İlk olarak Erkekler Basketbol Turnuvası’na katıldık. Öğrencilerimiz çok yetenekli fakat teknik alt yapımız yok. İlçede basket potası bile yok. Potasız bir şekilde antrenmanlarımızı yürütüyoruz. Pota olmadan ne kadar verimli olabiliriz ki? Ama ben öğrencilerime güveniyor ve inanıyorum. Turnuvadan çıkmayı hedefliyoruz. Bayan ve erkek voleybol takımlarımız da var. Bu turnuvalar da en yakın zaman da başlayacak. Bütün spor dalları turnuvalarına girmeyi düşünüyoruz. İlçede spora fazla destek verilmiyor ama ilçede ciddi bir şekilde yetenekli öğrencilerimiz var. Bunların elinden tutup onlardaki cevheri dışa vurmalıyız.’’
BÜYÜK BAŞARILARA İMZA ATTI
Genç Lisesi Futbol takımını bölge 1.’si yapan Kaya, ‘‘Bu benim en büyük başarılarımdan birisiydi. Bingöl’de 1. olduktan sonra bölge turnuvasına kaldık ve orada da bölge 1.’si olduk. O turnuvadan sonra birçok öğrencimizin önü açıldı. Çoğu amatör liglerde futbol oynamaya başladı ve eminim ki oradan da profesyonel lige çıkacaklar. Genç YİBO Atletizm Takımında da, Adıyaman ve Kahraman Maraş ayaklarını geçerek Ankara’da ki Türkiye turnuvasına kaldık. Orada da bir öğrencimiz ferdi olarak dereceye girdi. Kendi kulvarında final oynadı. Aynı şekilde Genç YİBO Futbol Takımı ile bölgede final maçına kadar çıktık. Başarılı öğrencilerimiz ve sizlerinde desteği ile nice başarılara imza atacağımızı düşünüyorum.’’ Dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız