Genç Haberleri

ÖĞRENCİLER TATİLİ OKUYARAK GEÇİRDİ!

Genç ilçesinde yarıyıl tatili biterken öğrenciler İlçe Halk kütüphanesinde zamanlarını okuyarak geçirdi. Kütüphanede kitap okuyup ve ders çalışarak vakit geçiren öğrenciler, ücretsiz internetten de faydalandı.

4 Şubat 2019 Saat: 10:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 690 kez okunmuştur

ÖĞRENCİLER TATİLİ OKUYARAK GEÇİRDİ!
ÖĞRENCİLER TATİLİ OKUYARAK GEÇİRDİ!

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı sömestr tatilinde öğrenciler ve vatandaşlar, tatillerini kitap okuyup ders çalışarak geçirdi. Sabahın erken saatlerinden itibaren kütüphaneye gelen ziyaretçiler boş zamanlarını kitap okuyarak, ders çalışarak, bilgisayar odasında eğitici ve öğretici videolar izleyerek geçirdiler. Okul çağında olmayan çocuklar ise, oyuncak kütüphanesinde aileleriyle birlikte vakit geçirdi. 

Halk kütüphanelerinin kadın, erkek her yaştan, her düzeyde ve her meslekten okuyucunun her konudaki düşünce ve sanat ürünlerinden ücretsiz ve özgürce yararlanmasını sağlayan kurumlar olduğunu söyleyen kütüphane yetkilileri ise, “Kütüphane olarak vizyonumuz toplumda okuma alışkanlığının gelişmesi ve yerleşmesi için insanların bilgiye erişimimi sağlayarak bilgi toplumuna geçişte gerekli rolü üstlenmektir. Bulunduğu çevrenin okuma ve bilgi edinme ihtiyaçlarını karşılamak üzere kitap, broşür, dergi, gazete v.b. yazılı materyal ile görsel işitsel her türlü sanat ürünlerini toplamak, düzenlemek, okuyucunun yararına sunmaktır. Diğer bir amaç; kullanıcılara ödünç kitap, kaynaklarını okuyuculara ücretsiz olarak ödünç vererek okuyucuların bilgi ihtiyacını gidermektir. Ayrıca Halk Kütüphaneleri Ücretsiz internet hizmeti vererek toplumun kitap dışı alanlarda araştırma ihtiyacını karşılarlar.”

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız