Genç Haberleri

ÖRKÜN "BÖLGE AYRIMI YAPMAYACAĞIM"

HDP Eş Başkan adayı Örkün, "Her kesimin adayıyım, halkımızla birlikte mutlu bir yaşam kurmak için geliyoruz."dedi

4 Şubat 2019 Saat: 18:26
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.030 kez okunmuştur

ÖRKÜN "BÖLGE AYRIMI YAPMAYACAĞIM"
ÖRKÜN "BÖLGE AYRIMI YAPMAYACAĞIM"

31 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde Halkların Demokratik Partisi'nin Genç Belediye Başkan adayı Sadullah Örkün  ve  DBP Genç ilçe Başkanı İsmail Andan, gazetemizi ziyaret ederek  her kesime kapılarını açtıklarını belirterek projelerini anlattı.

Örkün “Öncelikle 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin ülkemize ve ilçemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Şunun da bilinmesini isteriz ki bizler tüm kesimlerden oy ve destek isteyeceğiz. Kamu kurum ve kuruluşlardan tüm STK’lara bütün her yeri herkesi ziyaret edeceğiz. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Belediye Başkan adayı Sadullah Örkün, “Ben aslen Suveran  Köyü’ndenim. Özellikle Suveran’a ve Genç’e gönül veren bir insanım. Genç’in her alanda gelişmesi, daha mutlu, daha yaşanabilir, daha temiz, daha modern bir ilçe olmasını sağlamak amacıyla bir yola çıktım. Halkımızın sorunlarını ve beklentilerini biliyorum bu noktada vatandaşlarımızın desteğini bekliyorum. Benim Genç’e borcum var ve bunu tüm mahallelere hizmet yaparak ödemek istiyorum. İlçenin yönetimini halkımızla birlikte yapacağız, vatandaşa yapılan çalışmalar ve harcamalarla ilgili bilgi vermek istiyorum. Bu sayede hem şeffaf bir yönetim olacak hem de her kesime hesap vermiş olacağız.”

KADINLAR ÖNCELİĞİMİZ OLACAK

"Çalışmak isteyen kadınlarımız için Kadın Usta Eğitimleri ve meslek edindirme kursları açılacak ve iş bulma imkânları sağlanacak. Genç’te kadının el emeği pazarları oluşturulacak. Özellikle çalışan kadınların çocuklarını güvenle bırakabilecekleri gündüz bakımevleri ve çocuk oyun evleri oluşturulacak. Genç’te kadın sığınma ve güvenlik sorunlarını çözecek kadın konuk evlerine ihtiyaç vardır. Bu ihtiyacı da biz karşılamakla birlikte asıl amacımız bu ihtiyacı doğuran nedenleri ortadan kaldırmak olacaktır. 

BÖLGE AYRIMI YAPMAYACAĞIM

Örkün" Şimdiye kadar gelen yöneticiler hep bölgecilik üzerinden insanları ayırmışlar. Halkın bölünmüşlüğüne, halkçı belediyecilik anlayışını hayata geçirerek son vereceklerini bildirerek, halk meclisleri yoluyla sorunları tespit edip, çözümleri ortaya koyacaklarını anlattı. Zıkte, Sivan yada Orta bölge diye halkı bölmeyeceğiz ,her bölgeye insan gözüyle bakacağız".dedi

Gazetemizin imtiyaz sahibi Yusuf Artar’da HDP Belediye Başkan Adayı Sadullah Örkün’e başarılar diledi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız