Genç Haberleri

Prof. Dr. Taşkesen: Yarın söyleyecek sözünüzün olması için bugünü iyi bilmelisiniz

Bingöl Üniversitesi Genel Sekreteri ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Taşkesen, Genç Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile bir araya geldi.

23 Aralık 2018 Saat: 17:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 312 kez okunmuştur

Prof. Dr. Taşkesen: Yarın söyleyecek sözünüzün olması için bugünü iyi bilmelisiniz
Prof. Dr. Taşkesen: Yarın söyleyecek sözünüzün olması için bugünü iyi bilmelisiniz
mhp2

Öğrencilerin sorunlarını dinleyip onlara tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Taşkesen, “Yarınlarınızı güzel inşa etmelisiniz. Yarın söyleyecek sözünüzün olması için de bugünü iyi bilmelisiniz” dedi.

Genç Meslek Yüksekokulu’nda “Üniversitede Gençlik Sorunları” başlıklı bir söyleşi programı düzelendi. Genç Meslek Yüksekokulu Konferans Salonunda düzenlenen programa konuşmacı olarak Prof. Dr. Abdullah Taşkesen katıldı. Genç Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Rıdvan Polat, yüksekokuldan akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı program, söyleşi havasında geçti. Öğrencilerin sorunlarını dinleyen ve onlara tavsiyelerde bulunan Prof. Dr. Taşkesen, “Meslek Yüksekokulları tam işlevsel hale gelirse, fakültelerden daha etkili ve verimli olabilirler. Başarılı olmanız sizin elinizde. Kendinizi geliştirmenize ve yenilemenize bağlı. Ne kadar kendinizi bilgi ile donatırsanız, o kadar müreffeh bir hayat yaşarsınız. Bu gün çok popüler olan bilgi yarın çok değersiz olabilir. Yenilikçi olun ve sürekli kendinizi yenileyin ki geleceğe sağlıklı bir şekilde ilerleyebilesiniz. Ayrıca, bugünü çok iyi anlamaya çalışın ki yarın ne olabileceğini anlayabileseniz” dedi.

Öğrencilere, “Sıradan düşünmeyin, sıradan olmayın” diye uyarıda bulunan Prof. Dr. Taşkesen, bir soru üzerine “Dikkat edildiğinde bilim insanlarının çoğunun da aykırı ve sıradışı insanlar olduğu görülecektir. Siz de farklı ve özel olmaya çalışın. Farklı diller öğrenin. 2040’ları, 2050’leri merak edin. Çocuklarımız gelecekte nasıl bir toplumda yaşayacak. Bunları merak edelim ki yarın başarılı olabilelim. Bir sonraki gün gireceğiniz dersinize önceden hazırlanın. Sorularınız olsun sürekli. Hocalarınızı sıkıştırın. Sorularınızla onları da kendilerini güncellemeye itin. Sorularınızla zorlayın hocalarınızı. Bunu yapın ki biz de derse hazır gelmek durumunda kalalım” diye konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız