Genç Haberleri

Sahanın içerisinde yüksek gerilim hattı

Genç Şehir Stadyumu’nun içerisinde geçen elektrik direkleri ve bu direklerin yüksek gerilim hattı taşıması vatandaşların tepkisine neden oldu.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.311 kez okunmuştur

Sahanın içerisinde yüksek gerilim hattı
Sahanın içerisinde yüksek gerilim hattı
mhp2

Yıllardır bir çözüm bekleyen bu direkler, 2011 yılında da tehlike saçmaya devam ediyor. Yapılan tüm şikayetler ve resmi başvurular sonuçsuz kaldı. Vatandaşlar ve futbolseverler tehlikenin yıllardır süregeldiğini söylerken, İlçe Spor Müdürlüğü ise durumu yazılı ve sözlü olarak TEDAŞ’a bildirdiklerini belirtiyorlar.

Vatandaşların tepkisine neden olan ve tehlike arz eden direklerin akıbeti konusunda gazetemize bir açıklamada bulunan İlçe Spor Müdürü Engin Dağ, direklerin sahadan kaldırılması gerektiğini TEDAŞ’a bildirdiklerini söyledi. Dağ, ‘‘Bu durum yıllardır süregeliyor. Durumun çözüme kavuşturulması yönünde TEDAŞ’a yazlı ve sözlü uyarılarda bulunduk. Bu direklerin buradan kalkması gerekiyor dedik. TEDAŞ yetkililer ise bize durumu Bölge Müdürlüğü ile görüşeceklerini söylediler. Onay alındıktan sonra bu direklerin sahanın dışına taşınacağını belirttiler. Biz İlçe Spor Müdürlüğü olarak bu sürecin takipçisi olacağız. İnşallah en yakın zamanda TEDAŞ İl Müdürümüzün de desteği ile bu sorunu ortadan kaldıracağız.’’ Dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız