Genç Haberleri

‘Şehirde köylü gibi yaşamak yerine köyde şehirli gibi yaşamak hedefimizdir’

Genç Kaymakamı Muammer Köken, Geçtiğimiz hafta yapılan Köylere Hizmet Götürme Birlik Encümen Seçimi’nde Muhtarların sorunlarını dinleyerek, ‘Şehirde köylü gibi yaşamak yerine köyde şehirli

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.332 kez okunmuştur

‘Şehirde köylü gibi yaşamak yerine köyde şehirli gibi yaşamak hedefimizdir’
‘Şehirde köylü gibi yaşamak yerine köyde şehirli gibi yaşamak hedefimizdir’
mhp2

Genç Kaymakamı Muammer Köken, Geçtiğimiz hafta yapılan Köylere Hizmet Götürme Birlik Encümen Seçimi’nde Muhtarların sorunlarını dinleyerek, ‘Şehirde köylü gibi yaşamak yerine köyde şehirli gibi yaşamak hedefimizdir.’ Dedi.

Genç Halk Eğitim Merkezi Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıya, Genç Kaymakamı Muammer Köken, Bingöl İl Genel Meclis Başkanı Yaşar Demir, Bingöl İl Genel Meclis Üyesi Arif Andiç ve Köy Muhtarları katıldı.

Toplantıda açılış konuşması yapan Köken, ‘‘Muhtarlarımız köylerinde olan işleri bizzat takip edecekler. Aksaklıklar ve fiziki eksiklikleri tespit edip Kaymakamlık makamını bilgilendirecekler. İl Özel İdaresinin araçlarının takibi konusunda personel ve araç yönetimi İlçe Özel İdareleri tarafından henüz takip edilmediğinden aksaklıklar oluşmaktadır. Muhtarlarımızdan sık sık şikayet almaktayız. Araçların resmi olarak programlamada dahi köylerde yapılacak işlerin iş planı İlçe Özel İdaresine devri halinde kaymakamlık makamı olarak araçların takibi daha kolay olacaktır. Şu anda araç sevk ve idaresinin ilçede hiçbir kurumla ilişkisi yoktur. Dolayısıyla siz sevgili muhtarlarımızın şikayetlerinin muhatapları da biz değiliz. Bölgemiz Bakanlar Kurulu Kararıyla Afet Bölgesi İlan edildiği için bazı köylerimize maalesef kamu hizmeti getiremiyoruz. Muhtarlarımızın kendilerine tebliğ ettiğimiz yazıların gereğini bir an önce yerine getirip heyelan bölgesindeki evleri yıkarak kendilerine tahsis edilen evlerine taşınmalarını rica ediyoruz. Olmaz olmaz dememek lazım. Olası bir afette hepimizin üzüleceği durumla karşılaşabiliriz.’’ İfadelerini kullandı. Kaymakam Köken’in açılış konuşmasının ardından muhtarlar birlik seçimi için sandığa gitti.

5 adayın yarıştığı seçimde, Pınaraltı Köyü Muhtarı Zeki Kurtaran 37 oy ve Yatansöğüt Köyü Muhtarı Tahir Çakmak ise 30 oy alarak, Birlik Başkanları seçildiler. İl Genel Meclis Üyeleri Demir ve Andiç ise 45’er oy alarak güven tazelediler.

Seçimin akabinde tekrar kürsüye çıkan Kaymakam Köken, ‘‘Çok mutluyuz ki ülkemiz yüz yılı aşkın bir süredir seçebilmek mutluluğunu yaşıyor. Yeni seçilen adaylara başarılar dilerim. Unutulmasın ki seçilmek güzel şey ancak bundan daha güzel bir şey var o da seçebilmektir.’’ Dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız