Genç Haberleri

Şevket Övün, istifa etti!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genç İlçe Başkanı Şevket Övün, 1993 yılından beri fiilen görev yaptığı Genç İlçe Başkanlığından, ‘Halka Rağmen Siyaset Olmaz’ diyerek istifa etti.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.440 kez okunmuştur

Şevket Övün, istifa etti!
Şevket Övün, istifa etti!
mhp2

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genç İlçe Başkanı Şevket Övün, 1993 yılından beri fiilen görev yaptığı Genç İlçe Başkanlığından, ‘Halka Rağmen Siyaset Olmaz’ diyerek istifa etti.

MHP Genç ilçe Başkanı Övün, 12 Haziran seçimlerinde başarısız oldukları gerekçesiyle,  partisinden istifa ettiğini açıkladı.

MHP ilçe başkanlığından istifa ettiğini ve istifa dilekçesini genel merkeze sunacağını ifade eden Övün, ‘‘Yaklaşık 18 yıldır İlçe Başkanlığı görevini yürütüyorum. 22. dönem milletvekilliği seçimlerinde MHP Bingöl 3.sıra milletvekili adayı olmuştum ve Genç’ten bin 750 oy almıştık. 24.milletvekilliği seçiminde ise sadece 217 oy alabildik. Bu başarısızlığı Genel Merkezimizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile fazla ilgilenmediğine bağlıyoruz. Genel Merkez kopuk bir siyaset gütmüştür.’’ Dedi.

“HALKA RAĞMEN SİYASET OLMAZ’’

Övün, "18 canımı dişime katarak hizmet ettim, gece gündüz demeden mücadele verdim. 18 yıl muhalefette görev almak, mücadele vermek çok zordur. Genç gibi bir yerde 18 yıl bıkmadan usanmadan partime hizmet ettim. Ama artık anladım ki halka rağmen siyaset olmaz. Halk beni nerede görmek isterse ben de orada siyaset çatısı altında halkıma yine hizmet edeceğim. Bütün kıt imkanlara rağmen en iyi şekilde mücadelemizi verdik. Başarı tabi ki milletin takdirine bağlıdır. Başarı, milletin vereceği destekle gelir. Son milletvekili seçiminde de çok mücadele verdik ama başarısız olduk." Dedi.

“HERKESTEN HELALLİK İSTİYORUM”

Övün, “Bingöl için, Genç için gece gündüz demeden çalıştım, kapımızı çalana ayırım yapmadık. İktidara gelseydik biz yine ayırım yamayacaktık. Bizim de yanlışlarımız, hatalarımız var. Zaman zaman sert konuştuk. Bundan dolayı bize kızan, küsen herkesten hakkını helal etmesini bekliyoruz. Yine söylüyorum halkım teveccühünü hangi partiden kullanmak isterse beni nerede hizmetkar olarak görmek isterse orada olacağım"

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız