Genç Haberleri

SOBA DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında Sarısaman köyünde 13 kuzine tipi soba dağıtımı yapılırken, Çevirme, Yeşildere ve Keklikdere köylerinde yaşayan vatandaşlara da önümüzdeki günlerde soba dağıtımı yapılacak.

4 Şubat 2019 Saat: 10:28
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 991 kez okunmuştur

SOBA DAĞITIMI DEVAM EDİYOR
SOBA DAĞITIMI DEVAM EDİYOR

Genç Orman İşletme Şefliği tarafından Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında Sarısaman, Keklikdere, Yeşildere ve Çevirme köylerinde yaşayan vatandaşlara 52 kuzine tipi soba dağıtımı yapılacak.Dağıtım kapsamında ilk olarak Sarısaman köyünde yaşayan 13 vatandaşa sobaları teslim edilirken, diğer 3 köyün soba dağıtımı ise bu hafta içerisinde yapılacak.

“SOBA DIŞINDA BİRÇOK FAALİYET GERÇEKLEŞECEK”

18,6 Milyon bütçesi olan Murat Nehri Havzası Rehabilitasyon Projesi kapsamında soba dağıtımının ardından köylülerin kalkınması amacıyla, sulama kanalları, güneş enerjisi, mantolama, arazi damlama sistemi, ceviz ve badem fidanı dağıtımı, arazi ıslahı yanı sıra çiftçi eğitimleri, doğal kaynakların daha bilinçli kullanılması, kadınlara yönelik düzenlenen olan meslek edindirme ve el sanatları kursları gibi pek çok faaliyet gerçekleştirilecek.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR”

Hazırlanan proje ile köylülerin sorunları birer birer çözülürken Sarısaman köyünde dağıtımı yapılan sobalar için yetkililere teşekkür eden Sarısaman köyü muhtarı Ragıp Saçık, “Kış şartlarının çok çetin geçtiği köylerimizde dağıtılan sobalar için yetkililere ne kadar teşekkür etsek az. Hazırlanan proje ile köylülerimiz daha yaşanabilir bir hayat sürecekler. Bu projede emeği geçen herkese köy halkım adına şükranlarımızı sunuyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız