Genç Haberleri

Solhan Zaza Derneği açıldı

ZAZA dernekler Federasyonu Başkanı Murat Bukan; Her doğum sancılıdır. Dikenli bir yoldayız ancak güzel hedefler, mutlu yarınlara dair güçlü umutlarımız var dedi.

31 Aralık 2018 Saat: 13:15
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 720 kez okunmuştur

Solhan Zaza Derneği açıldı
Solhan Zaza Derneği açıldı
mhp2

Her geçen gün güçlenen Zaza Dernekler Federasyonu ailesinin yeni üyesi Solhan Zaza Dil Kültür ve Tarih Derneği'nin açılışı, Federasyon Başkanı Murat Bukan, Almanya Zaza Dil Kültür ve Tarih Derneği Başkanı Ali Keskin, Bingöl Zazana Derneği Başkanı Sayın Mesut Kovalar, Genç Zaza Dil Kültür ve Tarih Derneği Başkanı Murat Varan, Solhan Zaza Dil Kültür ve Tarih Derneği Başkanı Metin Şimşek ve federasyon gönüldaşlarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılış kurdelesinin kesilmesini müteakip dernek merkezinde Federasyon hakkında bilgi veren Federasyon Başkanı Murat Bukan, birlik çağrısında bulundu.

Zaza Dilinin korunması ve geliştirilmesi için yürütülen çalışmaların güçlendirilmesi için herkesin katkı sunması gerektiğini vurgulayan Bukan; “Her doğum sancılıdır. Dikenli bir yoldayız ancak güzel hedefler, mutlu yarınlara dair güçlü umutlarımız vardır. Ayrıştırmadan, samimiyet ve hoşgörü ile bir arada olmalı, Zaza halkının varlığını en güçlü şekilde hissettirmeliyiz. Dernek çalışmaları da bu yolun en önemli istasyonlarıdır. Giderek büyüyen federasyon ailemizin yeni üyesi Solhan derneğimizi, Sayın Başkanımız Metin Şimşek nezdinde tebrik ediyor, birliğimize sundukları katkı ve istikrarlı adımları vesilesiyle teşekkürlerimizi sunuyorum. İnşallah bu güç ve birlikle daha güzel gelişmeleri halkımıza sunmaya devam edeceğiz. Açılışımıza katılan, bizlerle bu güzel atmosferi soluyan tüm dostlarımıza da şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Zaza Dili ve tarihine dair sohbetin ardından, yöresel yemek ikramı yapılarak program sona erdi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız