Genç Haberleri

SOSYAL MEDYAYI TARTIŞTILAR

Genç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından liseler arası münazara yarışması düzenlendi. Akıllı telefonların ve sosyal medyanın faydalımı zararlımı tartışmasını yapan öğrenciler, fikirlerini ortaya koydu.

26 Aralık 2018 Saat: 16:21
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 395 kez okunmuştur

SOSYAL MEDYAYI TARTIŞTILAR
SOSYAL MEDYAYI TARTIŞTILAR
mhp2

Şehit Hakan Akdere Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, Milli Eğitim Şube müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçede bulunan liselerin katılımı ile 3 oturumda gerçekleştirilen yarışma sonunda finale kalan Şehit Murat Yıldırım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri final yarışmasında Akıllı telefonların ve sosyal medyanın kullanımının yaygınlaşması aile ve arkadaşlar arasındaki ilişkisi üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerini tartıştı.

Jürinin yapmış olduğu değerlendirme sonucunda Akıllı telefonların, Akıllı telefonların ve sosyal medyanın kullanımının yaygınlaşması aile ve arkadaşlar arasındaki etkileşimini olumlu etkileşmiştir tezini savunan İbn-i Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, yarışmayı birinci tamamladı.

Programda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler, yarışmacıları tebrik ederek, münazarada fikirlerini ortaya koyan öğrencilerin çok iyi hazırlandığını belirterek, “önemli olan üstün gelmek değil, fikirlerini ortaya koyabilmektir, tartışabilme kültürünü kazanarak, sosyalleşebilmektir ”dedi.

Çekişmeli geçen yarışmanın sonucunda yarışmaya katılan tüm öğrencilere, Milli Eğitim Müdürü Remzi Dinler tarafından katılım belgesi ve kitap hediye edildi.

Program, ödüllerin verilmesinin ardından sona buldu.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız