Genç Haberleri

Şüphe Üzerine Güzergahı Değiştirdiler

Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen KCKnın Türkiye yapılanmasıyla ilgili davanın dünkü duruşmasına Bingölden götürülen sanıklar için güzergah değiştirildi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.294 kez okunmuştur

Şüphe Üzerine Güzergahı Değiştirdiler
Şüphe Üzerine Güzergahı Değiştirdiler

Bingöl Cezaevi`nde tutuklu bulunan 5 sanığın, duruşma için Diyarbakır`a sevki konusunda ilginç bir durum yaşandı. Cezaevi aracının, Diyarbakır-Bingöl karayolunda terör örgütü PKK mensupları tarafından durdurularak sanıkların kaçırılacağı şüphesi üzerine güzergah değiştirildi. Sanıklar, Bingöl yerine Elazığ üzerinden Diyarbakır`a götürüldü. Ayrıca, yol boyunca sıkı güvenlik tedbiri alındı.

Güvenlik güçleri önceki gün gece, Bingöl Cezaevi`nde tutuklu bulunan 5 KCK sanığının duruşma için Diyarbakır`a sevk edilirken kullanacağı Bingöl-Diyarbakır karayolu yakınlarında 25 kişilik bir terörist grup tespit etti. PKK`lılar yol istikametinde aşırı dağınık olduğu için operasyon yapılamadı. Saldırı ve KCK sanıklarının kaçırılma ihtimalini dikkate alan güvenlik güçleri, cezaevi aracının güzergahını değiştirdi. Sanıklar, Bingöl-Diyarbakır karayolu yerine Elazığ üzerinden mahkemeye gönderildi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız