Genç Haberleri

Suriyeden Bingöle kadar geldi

Suriye üzerinden gelen toz bulutları, Bingöl de hayatı olumsuz yönde etkilerken, birçok yerleşim birimi kızıla boyandı. Görüş mesafesinin düşmesi üzerine ulaşımda aksaklıklar yaşandı

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.097 kez okunmuştur

Suriyeden Bingöle kadar geldi
Suriyeden Bingöle kadar geldi
mhp2

TOZ BULUTLARI HER YERİ KAPLADI

Suriye üzerinden gelen toz bulutları, Diyarbakır, Mardin, Şanlıurfa, Batman, Şırnak ve Batman’da hayatı olumsuz etkilerken, Bingöl ve Elazığ’da etkili oldu. Görüş mesafesi yer yer 1 ile 2 kilometre arasında değişmesine neden olan toz bulutları hayatı da olumsuz etkiledi. Uzmanlar, astım ve nefes darlığı bulunan hastaların mecbur kalmadıkları sürece dışarı çıkmamaları yönünde uyarıda bulundu. Diyarbakır Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nde meteoroloji uzmanı Latif Gültekin, toz bulutlarının perşembe gününe kadar etkisini sürdüreceğini söyledi. Özellikle Batman, Mardin, Diyarbakır, Siirt ve Şanlıurfa’da ciddi olarak etkili olan toz bulutlarının Çarşamba günü başlayacak yoğun yağışla birlikte hayatı daha da etkileyeceğini söyledi. Gültekin, "2 günden beri Güneydoğu rüzgarları ile birlikte Suriye üzerinden ülkemize taşınan toz taşınımı var. Zaman zaman bölgemizde özellikle Batman, Mardin, Diyarbakır, Siirt, ve Şanlıurfa’da ciddi olarak etkili oluyor. Şu anda görüş mesafesi 1-2 kilometre arasında değişiyor. Toz bulutları, daha kuzeyde bulunan Elazığ ve Bingöl’e kadar çıkabiliyor. Ancak bölgemizde daha etkili, zaman zaman görüş mesafesi 1 kilometrenin altına düşmesi bekleniyor. Toz taşınımının yarın ve Perşembe günü de bölgemizde etkili olmasını bekliyoruz. Perşembe gününden sonra etkisini kaybetmesini bekliyoruz" dedi.

BUGÜN ÇAMUR YAĞACAK

Çarşamba günü yoğun yağışla birlikte çamur yağışı olacağını belirten Gültekin, "Toz taşınımı ile birlikte yağış ve soğuk hava dalgası bugünden itibaren etkili olacak. Kuzey’den balkanlar üzerinden gelen soğuk hava, bugünden itibaren başlayacak. Perşembe günü karla karışık olarak etkisi hissedilecek. Cuma gününe kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Çarşamba günü yağış etkisini arttıracak. Çarşamba günü havada bulunan toz bulutları yağışla birleşerek çamur yağışına neden olacak" dedi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız