Genç Haberleri

SÜTAŞ 647 MİLYONLUK YATIRIM YAPACAK

Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında teşvik belgesi almaya hak kazanan firmalar belli oldu. 23 adet yatırım projesi için teşvik belgesi düzenlenirken, yatırımların toplam tutarı 135 milyar TL olacak. Yatırım teşvik belgesi alan firmalar a

10 Nisan 2018 Saat: 10:59
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 672 kez okunmuştur

SÜTAŞ 647 MİLYONLUK YATIRIM YAPACAK
SÜTAŞ 647 MİLYONLUK YATIRIM YAPACAK
mhp2

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katıldığı törenle Proje Bazlı Teşvik Sistemi'nin sonuçları açıklandı.

Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında 23 projeyle 137 milyar 394 milyon TL’lik yatırım yapılacak.

Yatırım teşviki alacak firmalar arasında, Bingöl’de yatırım yapacak SÜTAŞ da yer alıyor.

SÜTAŞ 647 MİLYON TL’LİK YATIRIM YAPACAK

SÜTAŞ’ın Bingöl’de kuracağı Doğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Tesislerinde 647 milyon TL’lik yatırım yapılacak. 1090 kişinin istihdam edileceği tesislerin 4 bin 905 dolaylı istihdam sağlaması hedefleniyor.

PROJE BAZLI TEŞVİK SİSTEMİ KAPSAMINDA SAĞLANAN DESTEKLER

Yukarıda belirtilen amaçlara uygun olduğu tespit edilen ve proje bazlı olarak desteklenmesine karar verilen yatırım projelerine nitelik ve ihtiyaçları doğrultusunda çok çeşitli destek alternatifleri sunuluyor. Bu kapsamda yatırımcılar;

-Vergisel Destekler ( Gümrük Vergisi Muafiyeti, KDV İstisnası, Bina inşaat harcamaları için KDV İadesi, Yatırım tutarının 2 katına kadar Kurumlar Vergisi İndirimi veya 10 yıla kadar Kurumlar Vergisi İstisnası,)  -İstihdam Destekleri (10 yıla kadar Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği, 10 yıl süreyle Gelir Vergisi Stopajı Desteği, Nitelikli Personel Desteği)  -Finansal Destekler (Yatırımın finansmanında kullanılan yatırım kredisi için 10 yıla kadar Faiz veya Kâr Payı Desteği, Sermaye Katkısı, 10 yıla kadar Enerji Desteği)  -Yatırım Yeri ile ilgili Destekler (Yatırım Yeri Tahsisi ve belirli şartlarda söz konusu taşınmazın bedelsiz olarak yatırımcıya devredilmesi, Altyapı Desteği) -Diğer Destekler (Kamu Alım Garantisi ve ile İzin, Ruhsat, Tahsis, Lisans ve Tescillerde Kolaylık Getirilmesi) desteklerinden bir veya birden fazlasından yararlanabilecekler.

 

 

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız