Genç Haberleri

Taksicilerin tepkisine Genç Belediyesinden net cevap geldi

Genç’te taksicilik mesleğini icra eden fakat ilgili şoförler odasına kaydı olmayan bir grup vatandaşın Ticari Taksi Kullanım Hakkının Satışına İlişkin İdari Şartnameye olan tepkilerine Genç Bele

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.430 kez okunmuştur

Taksicilerin tepkisine Genç Belediyesinden net cevap geldi
Taksicilerin tepkisine Genç Belediyesinden net cevap geldi
mhp2

Genç’te taksicilik mesleğini icra eden fakat ilgili şoförler odasına kaydı olmayan bir grup vatandaşın Ticari Taksi Kullanım Hakkının Satışına İlişkin İdari Şartnameye olan tepkilerine Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç’ten net cevap geldi.

Gazetemizi ziyaret eden bir grup taksici, şartnamenin 6. Maddesinin g şıkkındaki; İlgili Şoförler Odasından Oda Kayıt Belgesinin aslı veya onaylı sureti (Oda kaydının 31.12.2010 tarihinden önce olması) ve h şıkkındaki; Taksicilik Faaliyeti ile İştigal ettiğini belirtir Esnaf ve Sanatkârlar Sicil Tasdiknamesini aslı veya onaylı sureti (kayıt tarihinin 30.12.2010 tarihinden önce olması) şartlarının aranmasına tepki gösterdiler. Gerekli odalara kaydı olmayan taksiciler, şartnamenin bu iki şıkkının kaldırılmasını isteyerek tepkilerini dile getirirken, Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç ise duyuruyu iki yıl önce yaptıklarını ve Şartnamenin bütün maddelerini yasal bir düzlem üzerinde hazırladıklarını söyledi.

Gazetemizi ziyaret eden bir grup taksici, çoğunun 9-10 yıllık taksici olduklarını belirterek, ‘‘Şartnamenin 6. Maddesinin g ve h şıkları bizi mağdur etmiştir. Taksicilik mesleğini icra ediyoruz ama bu şartnamenin bu şıklarından dolayı artık bu mesleğimizi icra edemeyeceğiz. Hepimizin mesleği bu zaten. Biz başka meslek bilmeyiz yapamayız da. Şartnameden bu şıkların kaldırılmasını istiyoruz.’’ Şeklinde üzüntülerini dile getirdiler.

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, ‘‘İlgili odaya kaydı olmayan taksicilerimizin yasal dayanağa oturtulan bir hak dayanakları varsa başımızın gözümüzün üstünde yerleri var. Eğer varsa hatamız bize göstersinler. Biz şartnamedeki maddelerle kimseye haksızlık ettiğimizi düşünmüyoruz. Ticari taksi plakalarını gerçekten bu mesleği icra eden vatandaşlarımız alsın istedik ve şartnameye ilgili odaya kaydı olanlar alabilir maddesi koyduk. Bu maddeyi koyacağımızı yaklaşık 2 yıl önce bütün taksici kardeşlerimize duyurduk. Bizi dikkate alanlar zaten kayıtlarını yaptılar ama bizi dikkate almayanlar şimdi haksızlık yaptığımızı düşünüyorlar. Bu olay bizi çok üzdü. Maddelerimizin hepsinin yasal dayanağı vardır. İtiraz etmek isteyen vatandaşlarımız gerekli mercilere itirazlarını yapabilirler. Biz usulsüz bir ihale yapacağımızı düşünmüyoruz. 2 yıldır hummalı bir araştırma içerisindeyiz ve araştırmalarımızın sonucunda bu şartnameyi hazırladık. Hiç kimseyi kırmadan ayrımcılık yapmadan hakkı olanlara yani hak edenlere bu plakaları vereceğiz. Genç Belediyesinin bu konuda anlı aktır. İhalede hiçbir şekilde bir usulsüzlük yoktur bunu tüm kamuoyuna buradan duyurmak istiyorum.’’ İfadelerini kullandı.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız