Genç Haberleri

Tarım Bakanlığı’ndan ‘Tırıvırı’ yasağı!

Balık avcılarının son yıllarda sıkça kullandıkları balık avlama aracı ‘Tırıvırı’ ya üretim, satış ve kullanım yasağı geldi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.766 kez okunmuştur

Tarım Bakanlığı’ndan ‘Tırıvırı’ yasağı!
Tarım Bakanlığı’ndan ‘Tırıvırı’ yasağı!
mhp2

Bingöl Valiliği İl Tarım Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamaya göre:

 Su ürünleri kaynaklarımızdan ekonomik olarak yararlanmak, su ürünleri üretimini artırmak, su kaynaklarımızdaki su ürünleri kalite ve stoklarını korumak, ekonomik türleri geliştirmek, suların kirlenmesini önlemek ve su ürünlerinin plan ve hedeflerine uygun gelişmesini sağlamak amacıyla 1380 sayılı su ürünleri kanunun 23’üncü ve buna ait yönetmenliğinin 14’üncü ve 16’ıncı maddeleri gereğince deniz ve iç sularda ticari ve sportif amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen 2008-2012 av dönemlerini kapsayan 2/1 ve 2/2 numaralı tebliğler bakanlığımızca hazırlanarak 21 Ağustos 2008 tarih ve 26974 sayılı resmi gazetede yayımlanmıştır.

 Buna göre Ticari Amaçlı Su Ürünleri Avcılığını düzenleyen 2/1 numaralı tebliğin 42. maddesinin 7. fıkrası ve sportif(amatör) amaçlı su ürünleri avcılığını düzenleyen 2/2 numaralı tebliğin 15. maddesinin 2. fıkrası gereğince ‘Tırıvırı (Televole)’ av aracının üretimi, satışı, istihsal yerleri civarında bulundurulması ve su ürünleri avcılığında kullanılması yasaklanmıştır.

 Sorun yaşanmaması ve olası mağduriyetlerin önlenmesi açısından yukarıdaki açıklamaların ışığı altında tüm halkımıza ve ilgili kurum ve kuruluşlara duyurulur.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız