Genç Haberleri

Tarımdan yüzde 50 araç-gereç hibesi

Genç İlçe Tarım ve Köy işleri Müdürü Mustafa Metin, tarıma kayıtlı olan çiftçilere yüzde 50 hibeli araç-gereçlerin verileceğini söyledi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 2.040 kez okunmuştur

Tarımdan yüzde 50 araç-gereç hibesi
Tarımdan yüzde 50 araç-gereç hibesi
mhp2

Metin: ‘‘Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından çiftçilere destek amaçlı yüzde 50 hibeli 35 adet araç-gereç verilecektir. Yararlanmak isteyenler 25 Nisan 2011 tarihine kadar Tarım ve Köy İşleri İlçe Müdürlüğümüze başvurmaları gerekiyor. Çiftçilerimizin herhangi bir destekten yararlanabilmesi için (mazot, gübre, toprak analizi, yem bitkisi, kapama meyve bahçesi, hayvan aşılamaları, suni tohumlama vb.) bakanlığımızın çifti kayıt sistemine ve TÜRKVET sistemine kayıtlı olması gerekmektedir. Kaydını yaptırmayan çiftçiler herhangi bir destekten faydalanamayacaktır.’’

35 Adet Tarım Alet Makineleri şöyle:

Anıza direkt ekim makinesi, Arıcılık makine ve ekipmanı, Balya makinesi, Basınçlı sulama sistemi kurulması, Canlı balık nakil tankı, Çayır biçme makinesi, Çeltik fide dikim makinesi, El traktörü, File sistemi kurulması, Biçerbağlar, Hububat harman makinesi, Lazerli tesviye aleti, Hasat tablası, Mibzer, Motorlu tırpan, Pamuk toplama makinesi, Pancar söküm makinesi, Patates söküm makinesi, Pülverizatör, Rüzgar makinesi, Sap parçalama makinesi, Sap toplamalı saman makinesi, Silaj makinesi, Soğuk hava tesisatı taşıma aracı, Süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, Gübre dağıtma makinesi, taş toplama makinesi, Diskli tırmık, Yem hazırlama makinesi, Zeytin hasat makinesi, Koyun kırkma makinesi, tambur filtre, Su ürünlerinde buzlama makinesi, Balıkçı gemilerinde soğuk depo, Su ürünleri için kuluçka dolabı.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız