Genç Haberleri

Tipiye yakalanan vatandaşlardan Kaymakam Köken’e teşekkür ziyareti

Geçtiğimiz hafta içi Genç’in Yolaçtı Köyü yakınlarında tipiye yakalanıp kısa bir süreliğine kaybolan vatandaşlar, bulunmaları için seferberlik ilan eden Genç Kaymakamlığına teşekkür ziyaretine g

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.415 kez okunmuştur

Tipiye yakalanan vatandaşlardan Kaymakam Köken’e teşekkür ziyareti
Tipiye yakalanan vatandaşlardan Kaymakam Köken’e teşekkür ziyareti
mhp2

Tipiye yakalanıp 112 Acil Servis Ekiplerini arayarak kaybolduklarını bildiren vatandaşlar için Genç Kaymakamlığında ve diğer birimlerde seferberlik ilan edilmişti. Vatandaşların kısa bir süre sonra evlerine ulaşmalarına rağmen kimseye haber vermemeleri başta Genç Kaymakamlığını olmak üzere birçok birimi zor durumda bırakmıştı.

Yolaçtı Köyü sakinlerinden tipiye yakalanan Mecit Beyoba, Ağa Babayiğit, Vedat Baskın ve Ekrem Kapar, ‘‘Köyden Genç’e doğru yola çıktığımızda saat gündüz 14:00 sıralarıydı. Çok kar ve tipi vardı. Saat akşam 17:00 sıralarında kaybolduğumuzu anladık ve 112 Acil Servisini aradık aradan 5 dakika geçti bize döndüler ve bulunduğumuz noktayı bildirdik. 3 saat boyunca bir dairenin etrafında döndük durduk. Bulgurlu Köyü yakınlarında gördüğümüz bir çayla nerede olduğumuzu anladık ve tekrardan köyümüze doğru yola çıktık. Yürümekte çok zorluk çekiyorduk. Genç’e yaklaşık 20 kilometre uzaklıktaydık. Genç’ gelemeyeceğimizi anladık köye dönmeye çalıştık. Yol açtı Köyü’ne yaklaşık 1 buçuk kilometre uzaklıktaydık. Köye vardığımızda saat akşam 19:00 sıralarıydı. Köye döndüğümüzde bizim için seferber olan insanları düşünemedik ve aramayı akıl edemedik. Bizim için zor anlar yaşayan herkese özellikle seferberlik ilan eden Genç Kaymakamı Sayın Muammer Köken’e teşekkür ediyoruz. Verdiğimiz istem dışı rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.’’ Dediler.

Akşam saat 19:00 sıralarında evlerine giden vatandaşlar, kimseye haber vermeyince arama kurtarma ekipleri gece yarısı saat 01:30’a kadar çalışmalarını sürdürmüştü. Saat gece 01:30 sıralarında köye ulaşan birkaç vatandaş durumu arama kurtarma ekiplerine bildirince derin bir nefes alınmıştı.

Genç Kaymakamı Muammer Köken, bu gibi durumların bir daha yaşanmaması için Muhtarlarla bilgilendirme toplantısı yapacaklarını ve bu olaydan bir ders çıkarılmasını belirterek, ‘‘Sayın Valimiz Mustafa Hakan Güvençer ile sürekli irtibat halindeydik. Olayın ertesi sabahı Bingöl’e gittim ve Sayın Valimiz ile görüştüm. Vali beyle birlikte Köy Muhtarı Tevfik Babayiğit’i aradık ve kessin bir bilgi aldık. Hem kurum olarak hem de şahsım olarak bu olaydan ders çıkardım. Bütün kurumlar zor durumda kaldı. Muhtarlarla bir toplantı yapıp bu gibi durumlarda yapılması gerekenleri masaya yatıracağız.’’ Dedi.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız