Genç Haberleri

VATANDAŞ BU KIŞ DAHA MALİYETLİ ISINACAK

Son dönemlerde dövizde yaşanan dalgalanmalar dolayı kömür ve odun fiyatlarında da artışa neden oldu.

25 Eylül 2018 Saat: 13:34
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.621 kez okunmuştur

VATANDAŞ BU KIŞ DAHA MALİYETLİ ISINACAK
VATANDAŞ BU KIŞ DAHA MALİYETLİ ISINACAK

Ülke genelinde son dönemlerde dövizde yaşanan dalgalanma ekonomik yönden vatandaşı bir hayli zorladı. Dövizin yükselmesiyle ürünlerde yaşanan fiyat artışı vatandaşı zor durumda bırakırken kömür ve odun fiyatları da artıştan nasibini aldı. Genç ilçesinde kaloriferli ve obalı evlerde oturan vatandaşlar kış içi hazırlık yapmaya başlarken kömür ve odun fiyatlarını yüksek olması vatandaşları düşündürüyor. Genç ilçesinde satışa çıkarılan odunun ton fiyatı 250-300 liradan başlarken kömürün tonu ise 1700-1800 liradan başlıyor.  Özellikle dövizin sürekli yaşanan dalgalanma kömür fiyatlarının da sürekli değişmesine neden oluyor.  Vatandaşlar ise bu durumun kendilerini olumsuz etkilediğini belirttiklerini ve kara kara düşündüklerini ifade ediyor.

“ BU KIŞ DAHA MALİYETLİ ISINACAĞIZ”

Genç ilçesinde görüşlerini aldığımız birçok vatandaş gıda giyim gibi birçok alanda yaşanan fiyat artışlarının yanında yakacak konusunda da fiyatlarını arttığını belirterek bu durumun kendilerini bir hayli etkilediğini dile getirdi.  Önümüzdeki kış aylarında daha maliyetli ısınacağını söyleyen birçok vatandaş yakacak tedarikinde sıkıntı yaşadıklarını ifade etti. Sobalı evde oturan kimi vatandaşlar odunun ton fiyatının 250- liradan başladığını, nakliye kesim gibi giderle birlikte fiyatın daha da yükseldiğini bu durumun da kendilerini zorladığını dil getirdi.

“DÖVİZDEKİ DALGALANMA KÖMÜR FİYATLARINI SÜREKİ DEĞİŞMESİNE NEDEN OLUYOR”

Genç ilçesinde kaloriferli evlerde oturan bazı vatandaşlar da dövize bağlı olarak kömür fiyatlarının yüksek olduğunu belirterek yaşanan durumdan bir hayli rahatsızlık duyduklarını ifade etti.  Kış aylarına hazırlık için şimdiden kömür tedarikine başladıklarını belirten kimi vatandaşlar fiyatların yüksekliğinden şikayetçi olurken kimi vatandaşlar da kömür fiyatlarının ileri zamanlarda düşeceğini ümid ederek kömür alımını bir süre ertelediklerini ifade etti.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız