Genç Haberleri

Yapılandırmada son gün 31 Mayıs

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak yapılan yasal düzenlemenin büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, son günün 31 Mayıs 2011 Salı günü

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 746 kez okunmuştur

Yapılandırmada son gün 31 Mayıs
Yapılandırmada son gün 31 Mayıs
mhp2

Genç Belediye Başkanı Abdurrahim Ariç, bazı kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına yönelik olarak yapılan yasal düzenlemenin büyük ilgi gördüğünü ifade ederek, son günün 31 Mayıs 2011 Salı günü olduğunu söyledi.

Geçmiş dönemlere ait su, emlak, çevre temizlik vergisi ve kira borcu bulunan vatandaşların, borçlarını yapılandırmak için belediyeye akın ettiklerini kaydeden Ariç, yapılandırmada son günün yarın olduğunu bildirdi.

Son gün 31 Mayıs

Söz konusu 6111 Sayılı Kanun’un Bakanlar Kurulu kararı ile sürenin bir ay uzatıldığını belirten Başkan Ariç, 31 Aralık 2010 tarihi öncesine ait su, çevre temizlik vergisi, emlak ve kira borcu bulunan abonelere bir kez daha çağrıda bulunarak, yasadan yararlanmaları çağrısında bulundu.

Borçlu Abonelere Çağrı

Başkan Ariç, 31 Aralık 2010 tarihi öncesine ait su, çevre temizlik vergisi, emlak ve kira borcu bulunan abonelere çağrıda bulundu. 6111 Sayılı Kanun’un, geçmişe yönelik borçların yapılandırılması noktasında çok önemli bir fırsat olduğunu vurgulayan Ariç, “Ana borca ait gecikme faizini siliyor, TÜFE ve ÜFE oranlarına göre yeni bir güncelleme yapıyoruz. Abonelerimiz borçlarını peşin veya 6, 9, 12 ve 18 eşit taksitte 36 aya varan süreler içerisinde ödeme imkanına kavuşabiliyor. Bugüne kadar hiç yapılmamış bir uygulamayla karşı karşıyayız. Biz de bu uygulamadan vatandaşlarımızı azami ölçüde faydalandırmanın mücadelesini veriyoruz. Vatandaşlarımız da konuya aynı hassasiyetle yaklaşsınlar istiyoruz” şeklinde konuştu.  


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız