Genç Haberleri

YEŞİL ALAN OLACAKTI! YERİNDE SAYIYOR

Genç ilçesinde yıkılarak yeşil alan olacağı açıklanan Eski Hüküm Konağı meydanında aradan geçen yaklaşık bir yıla rağmen herhangi somut bir adım henüz atılmadı.

26 Kasım 2018 Saat: 10:49
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 842 kez okunmuştur

YEŞİL ALAN OLACAKTI! YERİNDE SAYIYOR
YEŞİL ALAN OLACAKTI! YERİNDE SAYIYOR

Genç ilçesinde yeni yapılan Hükümet Konağının hizmete girmesiyle eski Hükümet Konağını ne olacağı merak konusu olmuştu. Bazı çevrelerce Sağlık Ocağı olacağı söylenen Eski Hükümet Konağı yapılan girişimler sonucu yeşil alan olması için Genç Belediyesi’ne devredilmesine karar verilmişi. İl Sağlık ile Genç Belediyesi arasında yapılan anlaşma ile Eski Hükümet Konağı Genç Belediyesine devredildi. Devir konusunda anlaşmanın yapılmasında sonra 70 yıllık bir geçmişe sahip olan eski hükümet konağı yıkılarak alan haline getirildi. Alınan bu karar ilçe kamuoyunda da olumlu tepkiler alırken vatandaş yeşil alan için gerekli çalışmaların başlamasını beklerken şu ana kadar somut olarak henüz bir çalışma yapılmadı.  Yaklaşık bir yıldır atıl bir durumda olan Eski Hükümet Konağının ne zaman yeşil alana dönüştürüleceğini ilçe sakinleri de merak ediyor.

İLÇE KAMUOYU DA MERAK EDİYOR

Yaklaşık 6 bin metrekarelik bir alanı kapsayan Eski Hükümet Konağı yeri için vatandaşlar da çalışmaların ne zaman başlayacağını merak ediyor. Genç ilçesinde yeşil alan konusunda bir hayli eksikliğin olduğunu belirten kimi vatandaşlar yapılacak olan yeşil alanın ilçeye bir nebze de olsa nefes aldıracağını ifade etti.  Kimi ilçe sakinleri de Eski Hükümet Konağı yeri için belirsizliğin nedeni merak ettiklerini yeşil alan için en kısa sürede çalışmaların başlatılmasını istediklerini dile getirdi.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız