Genç Haberleri

Yıkılan evde yaşam mücadelesi

Genç’te yaşayan Buketçi Ailesinin evinin duvarları geçtiğimiz günlerde yıkıldı ve evin duvarları sokağa açıldı. Evi yapacak maddi imkânı olmayan aile, yıkık evde yaşam mücadelesi veriyor.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.211 kez okunmuştur

Yıkılan evde yaşam mücadelesi
Yıkılan evde yaşam mücadelesi
mhp2

Genç İlçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Azize Buketçi’ye ait ev bakımsızlık nedeni ile yaklaşık bir hafta önce içinde kimse olmadığı sırada yıkıldı. Evin ön ve yan duvarlarının birçoğu çöktü ve odalar sokağa açıldı. Sadece bir odası kapalı kalan evde yaşamaya devam eden aile zor günler geçirmeye başladı. Buketçi ailesi evlerinin tapuları kendi üzerilerinde olmadığı için yetkililerden yardım alamadıklarını belirttiler.

Yıkık evde korkarak yaşadıklarını belirten Buketçi, "Zor şartlarda yaşıyoruz. Tapumuz henüz bizim üzerimizde olmadığı için yetkililerden yardım alamıyoruz. Özellikle gece yarısı korkudan uyuyamıyoruz. Yetkililerden yardım istiyoruz. Evde banyo, tuvalet, mutfak kalmadı. Evin her tarafı sokağa açık." dedi. Buketçi ailesinin komşuları, "Ev zaten yıkılma tehlikesi yaşıyordu, ailenin evde olmadığı sırada dışarıdan büyük bir gürültü sesi geldi. Dışarıya çıktığımızda evin yarısının yıkıldığını gördük ve o an çok korkmuştuk. Hemen telefon ettik neyse ki ailenin dışarıda olduğunu öğrendik. Şu anda sefalet içerisinde yaşıyorlar. Yetkililerin ve duyarlı vatandaşların bu duruma bir an önce müdahale etmesi gerekiyor. "İfadelerini kullandılar.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız