Genç Haberleri

Yoksul aileler için yeni bir sistem kuracağız

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, çok daha bütüncül bir şekilde aile hekimliği gibi yoksul ailelerle ilgilenecek bir sistem kuracaklarını ve güçlü toplumu daha güçlü hale getireceklerini söyledi.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.006 kez okunmuştur

Yoksul aileler için yeni bir sistem kuracağız
Yoksul aileler için yeni bir sistem kuracağız
mhp2

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, çok daha bütüncül bir şekilde aile hekimliği gibi yoksul ailelerle ilgilenecek bir sistem kuracaklarını ve güçlü toplumu daha güçlü hale getireceklerini söyledi. Yılmaz, Bingölün Adaklı ilçesi Karaçubuk Köyü Kültür ve Dayanışma Derneğinin düzenlediği, Bingöllüler Buluşuyor etkinliğine katıldı.

İstanbul`un, Bingöllülerin ikinci vatanı gibi olduğunu belirten Yılmaz, İstanbul`daki Bingöllülerin memleketlerini unutmadığını ve bağlarını koparmadığını anlattı.

Seçim sürecine girildiğini anımsatan Yılmaz, seçim beyannamesinin 12 yıllık olduğunu ve Türkiye`yi 2023 yılına taşıyacağını ifade etti.

Seçim beyannamesinin sloganının, ``Türkiye hazır, hedef 2023`` olduğunu vurgulayan Yılmaz, 8,5 yıllık dönemde Türkiye`yi geçmişin demokrasi ayıplarından, faili meçhul cinayetlerden, işkencelerden, temel haklar konusunda yaşanan kısıtlamalardan kurtardıklarını, bölgesinde ve dünyada prestijli bir ülke haline getirdiklerini kaydetti. Ülkeyi bugün demokrasi anlamında da farklı bir yere getirdiklerini dile getiren Yılmaz, 230 milyar dolarlık ekonomiyi 2010 yılında 736 milyar dolara çıkardıklarını belirtti. Yılmaz, ``Bu da yetmez diyoruz. 2023 vizyonuyla artık Türkiye dünyanın birinci liginde olması gereken bir ülke`` dedi. Bakan Yılmaz, devleti değil, insanı merkeze alan, yasaklardan arındırılan, temel hak ve özgürlükleri en geniş anlamda taşıyan bir anayasa ile ileri demokrasiyi kurmak istediklerini ifade etti.

Ekonomik kriz yaşanırken Türkiye`nin yüzde 8,9 büyüme sağladığını, geçen yıl 1 milyon 317 bin insanın iş kurduğunu anlatan Yılmaz, ``Bunlar çok çok büyük rakamlar. Önümüzdeki dönemde de ekonomiyi büyütmeye devam edeceğiz. Başka bazı partilerin, iktidara gelemeyeceklerini bilen bazı partilerin, bol keseden kuru sıkı vaatleriyle değil, planlı programlı projelerle ülkeyi büyük bir ekonomi haline getireceğiz`` diye konuştu.

Toplumun refahını artırmak için ekonomiyi geliştirdiklerini, yoksul insanların durumlarıyla yakından ilgilendiklerini, bölgeler arası dengesizlikleri gidermek ve güçlü bir toplum yapısı kurmak istediklerini anlatan Yılmaz, her yoksul aileye bir görevli tayin edeceklerini, bu kişinin ailenin bütün ihtiyaçlarıyla ilgileneceğini söyledi. Bakan Yılmaz, ``Çok daha bütüncül bir şekilde aile hekimliği gibi yoksul ailelerle ilgilenecek bir sistem kuracağız ve güçlü toplumu daha güçlü hale getireceğiz`` dedi. İstanbul`da yaşayan Bingöllülerin katıldığı etkinlikte, AK Partili belediye başkanları, dernek ve federasyon başkanları, bazı AK Parti milletvekili adayları da birer konuşma yaptı.

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız