Genç Haberleri

Yüksek Okulumu İstiyorum

Genç Meslek Yüksek Okulu’na yaklaşık iki yıldır yer tahsis edilememesi Gençlilerin tepkisine neden oldu. Seçilmiş ve atanmış yöneticilerin konuya olan duyarsızlılığından yakınan ilçe halkı çözüm

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.337 kez okunmuştur

Yüksek Okulumu İstiyorum
Yüksek Okulumu İstiyorum
mhp2

Genç Meslek Yüksek Okulu’nun yaklaşık 2 yıldır Genç ismiyle Bingöl’de eğitim-öğretime devam etmesi İlçe halkına pes artık dedirtti. Yüksek Okulun Genç’e bir an önce getirilmesi yönünde çalışmalar başlatan bir grup duyarlı esnaf, ‘Yüksek Okulumu İstiyorum Platformu’ çatısı altında çözüm kapıları aralayacak.

Genç’teki basın organlarının konuyu sürekli gündemde tutmasının ilçe halkının duyarlılığı ile birleşmesi sonucunda Genç’te Yüksek Okul’a Genç’te bir an önce yer bulunması konusunda sivil toplum kuruluşları kuruldu. İlçe halkının konuya bu denli duyarlı olması, yetkililerin bu konu hakkında neden arayış içerisinde olmadıkları ise akıllarda soru işareti yaratıyor.

Yüksek Okulumu İstiyorum Platfırmu’nun yaptığı basın açıklamasında:

‘‘Yaklaşık olarak iki yıldır Bingöl Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren fakat fiziki mekan yetersizliği gerekçesi ile halen Bingöl’de eğitim-öğretime devam eden Genç Meslek Yüksek Okulu’nun bir an önce İlçemize getirilmesini istiyoruz. Bizler İlçe esnafı ve sivil toplum kuruluşları olarak İlçemizin adını taşıyan yıllarca hayalini kurduğumuz okulumuzu artık burada görmek istiyoruz. İki yıldan fazla birt süredir gündemde olan fiziki mekan yetertsizliğini sun’i bir gündem olarak algılıyoruz. Bu sorunun çzümü için her türlü girişime destek vereceğimizi açıkça belirtiriz. Sayın Rektör Prof. Dr. Gıyasettin Baydaş defalarca bu okulun Genç’e taşınması gerektiğini hatta uygun fiziki mekanın oluşması halinde bir fakülte binası bile tahsis edilebileceğini belirtmişti. Ama bu çağrıya ne seçilmiş ne de atanmış yöneticilerimizden somut ve samimi bir yaklaşım görmedik. Bu ilçe bu kadar sahipsiz ve ilgisiz kalmayı hak etmiyor. Bu vurdum duymaz tavırların bir an önce son bulmasını istiyoruz. İlçe esnafları ile ortak platform oluşturan sivil toplum kuruluşlarıda dahil olmak üzere bu konuda duyarlı olan sevdası GENÇ olan tüm vatandaşlarımızı destek olmaya çağırıyor ve çözüm için her türlü girişimde bulunacağımızı Genç Kamuoyunun bilgisine sunarız.’’ İfadeleri yer aldı.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız