Genç Haberleri

YÜKSEK VOLTAJ MAHALLEYİ VURDU

Genç’te bir mahallede elektrik voltajının aniden yükselmesi sonucu çok sayıda evde bulunan elektronik eşya yandı.

11 Ocak 2019 Saat: 15:50
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 449 kez okunmuştur

YÜKSEK VOLTAJ MAHALLEYİ VURDU
YÜKSEK VOLTAJ MAHALLEYİ VURDU
mhp2

Elektriklerin gidip gelmesinden dolayı oluşan yüksek voltajdan bunların oluştuğunu beyan eden mahalle sakinleri mağdur olduklarını FEDAŞ’ın mağduriyetlerini gidermesini istedi.

Edinilen bilgiye göre , Genç ilçesi Kültür mahallesinde  Perşembe gecesi elektriklerin gidip gelmesinden  dolayı bir çok sokaktaki evlere yüksek voltajdan enerji verildi. Yüksek voltajdan dolayı enerji alan mahallenin bir çok evinde buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve kalorifer kazanı bozuldu.

FEDAŞ ZARARLARIMIZI KARŞILASIN

Onlarca evdeki elektrorik cihazlarının bozulduğunu belirten mahalle sakinlerinden Habib Yürekli ; "Henüz sebebini bilmediğimiz bir voltaj yükselmesi sebebiyle cihazlarımız bozuldu. Benim buzdolabı, televizyon, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesi bozuldu . Ne yapacağımızı bilmiyorum.  Yan komşum olan babam Ömer Yüreklinin tüm elektronik eşyaları arızalandı. Mahallede maddi hasarın 100 binlerce lirayı geçebileceğini öne süren yürekli, FEDAŞ zararlarımızı karşılasın.FEDAŞ, elektrik parasını düzenli tahsil ettiği gibi hizmeti de aynı şekilde vermeli. Dağıtım hatlarındaki altyapı eksikliği ve kalifiye teknisyen sayısının az olması kesintilerdeki en büyük nedendir. Elektrik akımındaki ani gidiş-gelişler nedeniyle elektronik eşya  gibi tüketim mallarında önemli zararlar meydana geliyor" dedi.

HAKKIMI ARAMAK İÇİN GEREKİRSE YARGIYA BAŞVURACAĞIM

Mahalle sakinlerinden Şefik Alabaş’ın ;’’Gece vakti elektriklerin gidip gelmesinden dolayı kazan dairesinden gelen sesler  nedeniyle kendimizi dışarı attık , kalarifer kazanı bozuldu , üst komşumun ampulleri patlamış , televizyondan dumanlar gelmeye başlamış çok korkmuşlar. Hakkımı aramak için gerekirse yargıya başvuracağını ’’. Söyledi.

MAHALLE OLARAK MAĞDURUZ

Bir başka mahalle sakini Abdullah Barut; ’’Hayatımda ilk kez böyle bir vakayla karşılaşıyorum , bir çok kez  elektrik kesintisi yaşadığını ama böylesini hiç görmediğini , kalorifer kazanı ve çamaşır makinesi bozuldu tüm mahalle olarak şikayetçiyiz.Tüm mahalle mağdur bu durumdan ’’ dedi.

                                             Haber :Metin Davran

YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız