Genç Haberleri

Hamburgdan gelip Bingölde kurban kestiler

Almanyanın Hamburg kentinden gelen çok sayıda gurbetçi ile Türkiyenin çeşitli illerinden birçok vatandaş kurbanlarını Bingölde keserek Bingöl halkı ile kucaklaştı. Kurban kesenlere teşekkür eden De

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.292 kez okunmuştur

Hamburgdan gelip Bingölde kurban kestiler
Hamburgdan gelip Bingölde kurban kestiler

Yaklaşık iki bin kilometre uzaklıktan kalkıp Kurban Bayramında kurbanlarını Bingöl`de kesmeye gelen Hamburglu gurbetçiler, Bingöllülerin sevgisini kazandı. Yıldırım Eğitim Vakfı`nın Kurban Bayramı vesilesi ile Kardeşlik Köprüsü adlı bir program da düzenlendi. Bingöl Belediyesi Gençlik Merkezi`nde gerçekleşen programa Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Bingöl Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, Bingöl Belediye Başkanı Serdar Atalay, Hamburg`dan gurbetçiler, yine Aydın, Afyon, İstanbul, Adana, Osmaniye ve Malatya`dan gelip Bingöl`de kurban kesen vatandaşlar yanısıra çok sayı da Bingöllü katıldı. Bingöl Et Balık Kombinasında kesilen kurban etleri, Bingöl merkes, Genç ve diğer ilçelerde dağıtılacak.

BAKAN YILMAZ: BİNGÖL HALKININ TÜRKİYE`YE KATACAĞI ÇOK ŞEY VAR

Programda bir konuşma yapan Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, gurbetçilerin, Hamburg`dan gurbetçiler, yine Aydın, Afyon, İstanbul, Adana, Osmaniye ve Malatya`dan gelip Bingöl`de kurban kesen vatandaşların Bingöl`e gelmesini sağlayanlara teşekkür eden Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, "Bu bir maneviyat işidir. Bir yerde maneviyat yoksa orada insanlık da yoktur. Sizlerden dinlediklerimiz çok güzel ve etkileyiciydi. Bingöl gerçekten çok misafirperver bir halktır. Sizlerden dinlediklerimiz çok güzel. Bingöl halkı gerçekten bozulmamış, düzgün, maneviyatı da çok düzgün olan bir halktır. Bingöl halkının Türkiye`ye katacağı çok şey var. Her taraf çok güzel görünse de içinde maneviyat yoksa orası boş bir yerdir. Sizler ailelerinizin yanında geçireceğiniz bir bayramı kalkıp buralara kadar gelip insanlarımızla paylaştınız. Bu fedakarlığı yapıp Hamburg`dan , yine Aydın, Afyon, İstanbul, Adana, Osmaniye ve Malatya`dan gelip Bingöl`de kurban kestiniz. Hepiniz baş göz üstüne geldiniz. İnşallah zamanla bizim insanlarımız da buradan kalkıp sizin oralarda kurban keserler" diye konuştu.

Programda ilk konuşmayı yapan Yıldırım Eğitim Vakfı`nın Başkanı İzzet Ketenalp, Almanya ve yurtiçinden gelip Bingöl`de kurbanlarını kesen vatandaşların kardeşlik örneği sergilediğini ifade etti. Burada sergilenen kardeşlikten amaçlanan hedef insanların ayrılık sebebi olmadığı aksine bağlılık sebebi olması gerektiğine inanarak bu organizasyona başvurduklarını ifade eden Ketenalp, Bingöl`e kadar gelen herkese teşekkür etti.

BİNGÖL HALKI MİSAFİRPERVERLİKTE SINIR TANIMIYOR

Hamburg`dan gelen grup adına konuşma yapan Gurbetçi İşadamı Nazım Doğan, gelemden önce arkadaşlarının buralara kadar gelme fikri karşısında tedirgin olduklarını söyleyerek, "BU tereddüt buradaki misafirperverlikte sınır tanımayan davranışı bu tedirginliği ortadan kaldırdı. Burada bizleri bu kadar güzel karşılayan ve ağırlayan herkese teşekkür ediyoruz. Buradaki insanlara kardeşlik eli uzatmak için iki aydan beri Almanya`da kurban kampanyası başlattık. Topladığımız kurbanları Bingöl`deki kardeşlerimizle paylaşmak istedik. Bir haftadır yoldayız. Hayatımın en unutulmaz bayramlarından birini yaşıyorum. İnsanların bize karşı muhabbeti bizi çok mutlu ediyor" şeklinde konuştu.

İstanbul`dan gelen grup adına konuşan İşadamı Kadir Tufan ise iki önce de Bingöl`e gelip kurban kestiklerini söyleyerek, "O gün bizim gördüğümüz manevi hava bugün bir daha bizi buraya getirdi. BU kadar güzel düşünen, güzel yürekli insanlara çok teşekkür ediyoruz" diye ifade etti.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar