Genç Haberleri

Harabe evde yaşam savaşı

Dilektaşı köyünde, iki oğlu ile birlikte harabe bir evde yaşam mücadelesi veren 70 yaşındaki Halime Kolaka yardım eden yok. Halime nine, ilaç alacak parası olmadığı için doktora bile gidemiyor.

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.264 kez okunmuştur

Harabe evde yaşam savaşı
Harabe evde yaşam savaşı

Genç İlçesi Dilektaşı (Muradan) köyünde yaşayan Halime Kolak (70), oğulları Mehmetcan Kolak (31) ve Ağa Kolak (29) ile birlikte harabe bir evde yaşıyor. İki oğlunundu akli dengesi yerinde değil. Oğullarını hare be evde bırakamayan Halime Kolak, çocukları ile birlikte, her an yıkılabilecek evde yaşam mücadelesi veriyor. Hiçbir geliri olmayan yaşlı Kadının istediği tek şey, çocukları ile birlikte yaşayabileceği sağlam bir ev.

“İlaç alacak param yok. Doktora gidemiyorum”

İlaç alacak parası olmadığı için doktora bile gidemediğini ileri süren Halime Nine, “Evimiz yok barkımız yok. Harabe bir evde yaşıyoruz. Ne paramız var ne pulumuz. Ben yaşlıyım. İki oğlumda normal değil. Kendime bile bakacak durumda olamazken, çocuklarıma bakmak zorunda kalıyorum. Neden kimse bize yardım eli uzatmıyor?” diye dert yandı.

Halime Kolak’ın büyük oğlu ise, ev konusunda defalarca dilekçe verdiklerin söyledi. Dilekçelerine cevap olarak “200 TL verelim evi onarın” şeklinde olduğunu iddia eden Şevket Kolak; “Biz ev yok, harabe olmuş diyoruz. Annem yaşlı, başka hiçbir şeyi yok. Yarın olası bir depremde, iki kardeşim ve annem enkaz altına kalacak. Neden bunu kimse görmüyor. Neden yardım elini uzatmıyor kimse. Kurumlara başvuruyoruz, cevap olarak 200 TL verelim onarın deniliyor. Böyle bir mantık olabilir mi. 200 TL ile ev nasıl onarılır. Kaldı ki evin onarılacak tarafında yok. Söz konusu ev Topraklı ve her an yıkılabilir. Ne yapacağımızı, kime başvuracağımızı şaşırdık kaldık” dedi.

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,

Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,  Genç Gazetesi, Genç Gazetesi, Genç Gazetesi,


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar