Genç Haberleri

Haydi çocuklar eve

Türkiye genelinde Haydi Kızlar Okula, Haydi Çocuklar Okula gibi kampanyalar ile çocuklara eğitim sevgisi aşılanıyor. Geçen yıl Mayıs ayında yapılan deneme sınavı ile ilk 300’e girip Genç’t

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 947 kez okunmuştur

Haydi çocuklar eve
Haydi çocuklar eve

Türkiye genelinde Haydi Kızlar Okula, Haydi Çocuklar Okula gibi kampanyalar ile çocuklara eğitim sevgisi aşılanıyor. Geçen yıl Mayıs ayında yapılan deneme sınavı ile ilk 300’e girip Genç’te ücretsiz dershane hizmeti hayali ile yanıp tutuşan öğrencilerin hayali duvara çakılan bir tabelada asılı kaldı. Genç Belediyesi eski binasına asılan tabelanın altında hiçbir öğrenci içeri giremedi. Adeta Türkiye geneli başlatılan ‘Haydi kızlar, Haydi çocuklar okula’ gibi kampanyalara rest çekercesine kabul edilmeyen SODES projesi Gençli öğrencilerin hayallerini suya düşürdü.

Yıl 2010 ama hala eğitimin önemini anlamış değiliz. Neredeyse Türkçe’ye deyim olarak kabul edilebilecek bir sıklıkta kullandığımız bir ifade: “Eğitim şart!”. Hatta o kadar ki reklamlar da bu ifade espri biçimine sokuldu.

Ama gel gör ki ‘güzelim’ İlçemiz de pek de şart değilmiş. Sözde 2010-2011 eğitim öğretim sezonuyla birlikte eğitime açılacak olan Genç Okuma Salonu ne yazık ki çok büyük ve önemli bir proje olmasına rağmen yetkililerin ihmali yüzünden bir türlü hayata geçirilemedi.

Tabelası olup içinde öğrencisi olmayan Genç Okuma Salonu’na Genç Belediye Başkanlığı’ndan yer sözü verildi ve okuma salonunun tabelası bile asıldı fakat aradan aylar geçmesine rağmen verilen yer sözü hala tutulmadı. İlköğretim 6.7.8. sınıflardan toplam 300 öğrenciye bir nevi ücretsiz dershane eğitimi verecek olan Genç Okuma Salonu büyük umutlarla deneme sınavı yaptı. Deneme sınavına girip ücretsiz eğitimi hak eden 300 öğrencinin hayali suya düşmüş oldu. Deneme sınavında başarılı olan 300 öğrenci ise, onlara ücretsiz eğitim imkânını sunan Eğitim Gönüllüleri’ne teşekkür ediyor ve Belediye Başkanlığı’nın verdiği sözün arkasında durmasını istiyor.

SODES’TEKİ EN ÖNEMLİ PROJELERDENDİ

Genç Belediye tarafından SODES kapsamında yapılan projenin geçmemesi hem belediyenin hem de öğrencilerin hayallerini suya düşürürken, SODES kapsamındaki en önemli projelerden olan Genç Belediyesinin bu projesinin geçmemesi ise akıllarda soru işareti uyandırıyor. Çok basit projelerin bile kabul edilip hayata geçirildiği SODES’te hiçbir projesi geçmeyen Genç Belediyesi’ne karşı ciddi bir haksızlık da yapılmış durumda. Çok önemli projeler yapan belediyenin en çok önem verdiği bu projede yüzlerce çocuğa ücretsiz dershane hizmeti verilecekti.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
halı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalarhalı saha yapan firmalar