Genç Haberleri

Herkes seyirci, herkes tedirgin

Daha önce de yayımladığımız başıboş köpekler, mahalle aralarında ve sokaklarda vatandaşın korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Genellikle toplu halde dolaşan köpekler, küçük büyük herkesi hem korkutuyo

3 Kasım 2013 Saat: 18:55
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 1.277 kez okunmuştur

Herkes seyirci, herkes tedirgin
Herkes seyirci, herkes tedirgin

 

Genç merkezinde sokak köpekleri cadde ve kaldırımlarda hiçbir müdahale olmadan koşup, yürürken mahalle aralarında iki çocuk köpekler tarafından ısırılarak hastanelik oldu. Yaklaşık 2 hafta önce evinin önünde arkadaşları ile oyun oynamakta olan Y.A. isimli çocuğu başıboş bir köpek ısırmıştı. Geçtiğimiz hafta içi de 12 yaşındaki B.N. isimli kız çocuğunu başıboş köpek ısırdı. Ailesi tarafından Genç Devlet Hastanesine kaldırılan B.N.’nin tedavisi ayakta yapılarak evine gönderildi.

Zaman zaman saldırganlaşan başıboş köpekler, vatandaşın korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Mahalle aralarında ve sokaklarda başıboş gezen köpekler herkes için büyük tehlike oluştururken özellikle akşam saatlerinde okuldan evine dönen çocukları korkutuyor.

İlçe merkezinde ve mahalle aralarında sayıları artan başıboş köpekler, özellikle sabah ve akşam saatlerinde vatandaşların korkulu rüyası haline geliyor. Gençliler, artan başıboş köpeklerden korktukları için çocuklarını evlerinden dışarı çıkaramaz hale geldiklerini belirttiler. Havaların da soğumaya başlamasıyla birlikte tehlikeli olmaya başlayan başıboş sokak köpekleri okul ve işyerlerine gidip-gelen öğrenci ve vatandaşları tedirgin ediyor. Çöplerden beslenen başıboş köpeklerin beraberlerinde birçok hastalıkları da taşıyabileceği belirtiliyor. Vatandaşlar, köpeklerin okula giden küçük yaşlardaki çocuklar için daha da tehlikeli olduğunu belirterek tedbir alınmasını istediler.

Sahipsiz sokak köpekleri kentin dört bir yanında adeta cirit atmaya devam ediyor. Sokak ortasında köpekler birbirleriyle dalaşınca yoldan geçen vatandaşlar da kendilerini ısıracak diye korkuyorlar. Özellikle de kadınların korkulu rüyası haline gelen başıboş köpeklerin zarar vermemesi için vatandaşlar ellerine ne geçirirlerse köpeklerin üzerine atarak kendilerini koruyorlar. Gruplar halinde dolaşan köpekler çoğu zaman ise okul bahçelerinde toplanıyorlar.

Vatandaşlar, köpekler için bir barınak temin edilmesi hem onları sokaklardan kurtaracak hem de vatandaşlar için potansiyel bir tehlikeyi önleyecek diyor.


YORUMLAR

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Genç Gazetesi, Genç Haber Sitesi, Bingöl Genç ilçesi Haber sitesi Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız